به مناسبت ۱۳ اسفندماه روز ملی آب پیام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان به مناسبت ۱۳ اسفندماه روز ملی آب پیامی منتشر کردند.

روز سیزدهم (۱۳) اسفند ماه بعنوان (نوروز آب ها) در ایران، روز ملی آب نامگذاری شده است، در این روز ایرانیان باستان به کنار رودخانه ها و ‌چشمه ها می رفتند و با برپایی جشن، عطر و‌ گلاب در آب می افشاندند.

در فرهنگ ایرانی اسلامی ما، آب نماد روشنی، مظهر پاکی، حیات بخش و سنگ زیرین خلقت است، بطوریکه در دفتر هستی عالم، وجود آب اولین آفریده خداست. این موهبت الهی، سمبل نعمت های معنوی و بهشتی است، تا آنجایی که در قرآن، از آن برای اهل بهشت به شراب طهور تعبیر شده است.

از طرفی آب الفبای آبادانی و اساس تمدن ها و نقطه آغازین در پیدایش شهرها و آشناترین واژه برای هر انسانی است که در این عالم زیسته و می زید و ‌نقش کلیدی آن بعنوان مهمترین زیر ساخت توسعه پایدار، در رونق اقتصادی و طراوت و شادابی محیط زیست بر کسی پوشیده نیست.

با این حال امروزه، کمبود و بحران این ماده حیاتی در مناطق مختلف جهان، نظر همه ملت ها، اندیشمندان و مسئولین کشورهای مختلف را به جهت تامین امنیت ملی، حفظ محیط زیست و امنیت غذایی به خود معطوف داشته و نگران سو مدیریت  ها در این حوزه اند.

در کشور عزیز ما نیز به لحاظ قرارگیری بر روی کمربند خشک دنیا، استفاده نادرست از این مایه حیاتی و عدم فرهنگ سازی و نادیده گرفتن اهمیت آب در توسعه بخش های مختلف، ما را با کمبود و بحران جدی روبرو کرده است.

ضمن گرامیداشت این روز و اعتقاد به اینکه هرکس در هر جای این کره خاکی، با هر ملیت و قومی که باشد، دسترسی به آب برای او یک حق انسانی است، امیدواریم با مدیریت صحیح و توسعه فرهنگ استفاده بهینه مصرف در همه بخش ها، در حفاظت و نگهداری از آن به سهم خود کوشا باشیم.

رضا میرزایی، مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای لرستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای لرستان

    شركت آب منطقه‌ای لرستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات