حیدری:درخواست شهردار اهواز بر اساس تکلیف و وظیفه قانونی درقبال سلامت شهروندان است

حیدری:درخواست شهردار اهواز بر اساس تکلیف و وظیفه قانونی درقبال سلامت شهروندان است

عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت:واکنش معاون استاندار به نامه درخواست شهردار اهواز دور از انتظار است چرا که نامه شهردار یک پیشنهاد بوده و شورای تامین استان به ریاست استاندار تصمیم گیرنده نهایی در خصوص چنین پیشنهاداتی است.
حسین حیدری با بیان وظایف و جایگاه سازمانی شهردار گفت:متولی شهر، شهردار است و تمامی امورات و وظایف شهرداری با سلامت و بهداشت روحی و روانی  شهروندان ارتباط مستقیم دارد  از همین رو شهردار که خود عضو شورای سلامت و عضو ستاد مبارزه با ویروس کرونا است با توجه به دغدغه ای که نسبت به شهر و شهروندان دارد اقدام به چنین درخواستی نموده که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی در ادامه گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام ممنوعیت برخی از استانها از پذیرش مهمانان نوروزی در استان و شهرهای خود ،اقدام شهردار را کاری شایسته و قابل پذیرش می دانیم چرا که با حضور مهمانان نوروزی در استان احتمال شیوع این ویروس زیاد است و نمی دانیم آن مهمان حامل ویروس است یا خیر.
حیدری گفت: در طول دو هفته ای که ویروس کرونا در اهواز مشاهده شده است تمامی امکانات و تجهیزات  شهرداری به صورت شبانه روزی برای ضدعفونی و جلوگیری از گسترش این ویروس مرموز، بسیج شده اند.
وی افزود:در طول این دو هفته که نیروهای خدوم شهرداری  خیابان ها و کوچه ها و ایستگاه ها و تاسیسات و... در سطح شهر را ضدعفونی و گندزدایی کرده اند استاندار از این اقدامات  بازدید شبانه ای کرده اند و از نزدیک شاهد دغدغه مند بودن نیروها و پرسنل تلاشگر شهرداری و در راس آنها مدیریت شهری بوده اند که ارسال چنین درخواستی از سوی شهردار همان دغدغه سلامت و بهداشت روحی و روانی و جسمی شهروندان عزیز بوده که مدیریت شهری احساس تکلیف نمود و اقدام به نگارش نامه و درخواست از استاندار جهت ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به خوزستان بخصوص اهواز شده اند.
حیدری با بیان اینکه از معاون استاندار انتظار چنین واکنشی را در این شرایط نداشتیم گفت: با توجه به وضعیت موجود که بر اثر گسترش ویروس کرونا و درگیری شهروندان با این مسئله بوجود آمده انتظار داشتیم که مجموعه استانداری و دیگر دستگاه ها در استان جهت مبارزه با گسترش این ویروس به کمک شهرداری که در نوک پیکان پیکار با این ویروس است ، بیایند و با دلگرمی و همکاری ،نیروهای خدوم شهرداری را که دو هفته است به صورت شبانه روزی در تلاش هستند همیاری نمایند تا هر چه سریع تر از گسترش این ویروس منحوس جلوگیری کنیم.
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر اهواز گفت: ارائه چنین پیشنهاداتی با توجه به مقتضات و مختصات هر مسئله هم گیری از سوی شهرداران بنا به وظایف ذاتی و قانونی شان،به استانداران معمول و مرسوم است همانگونه که شهرداران اصفهان و یزد و مشهد و گیلان و شیراز در خصوص ممنوعیت ورود مهمانان نوروزی به استان هایشان به استاندار نامه نوشته اند که اتفاقا مورد پذیرش واقع شده اند.
حیدری در ادامه افزود: در ماده ۵۵ قانون شهرداری ها به صراحت آمده است که جلوگیری از گسترش و شیوع بیماری های مسری و واگیردار بر عهده شهرداری هاست که شهردار اهواز نیز بنا بر قانون و دغدغه های شهروندان اقدام به چنین درخواستی نموده است که این درخواست را اقدامی در خور توجه و تقدیر می دانیم.
وی در ادامه گفت: به عنوان عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز از استاندار خوزستان تقاضای ممنوعیت ورود مسافران نوروزی تا بهبود شرایط موجود را دارم.
حیدری  با تقدیر از تمامی  پزشکان و پرستاران و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مدافعان سلامت که ایثارگرانه در درمان بیماران کرونایی  شبانه روز تلاش می کنن گفت: در حوزه پیشگیری و مقابله شهرداری اهواز پیشقدم است و در حوزه درمان هم دانشگاه علوم پزشکی پیشگام است که  امیدواریم با تلاش این دو حوزه کاری و حمایت  استاندار و سایر مسئولین و همراهی و همکاری مردم شریف در جهت رعایت بهداشت فردی و عمومی  بتوانیم هر چه سریعتر ریشه این بیماری را خشک نماییم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اهواز

    منبع خبر

    شورای شهر اهواز

    شورای شهر اهواز یک شورای شهر در شهر اهواز می باشد

      نظرات