نصب ۵۵۰ متر بنر در زمینه اطلاع‌رسانی و یادآوری اصول بهداشتی

نصب ۵۵۰ متر بنر در زمینه اطلاع‌رسانی و یادآوری اصول بهداشتی

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: همچنین سه تلویزیون شهری برای همین منظور به ارائه اطلاعات به شهروندان می‌پردازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر جعفری خاطرنشان کرد: این سازمان در همکاری پیوسته با دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدام به نصب یک هزار ۲۱۳ متر بنر طراحی شده توسط این دانشگاه در سطح شهر کرده است.
وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه ستاد مبارزه باویروس کرونا در معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، از اقدامات در دست انجام توسط این معاونت سخن گفت و بیان کرد: نرم‌افزاری به منظور ارائه خدمات اجتماعی مجازی طراحی خواهد شد که همواره پایگاه مجازی ارائه خدمات اجتماعی همچون مشاوره آنلاین، اجرای لیگ‌های مجازی بازی، انتشار محصولات الکترونیک و... خواهد بود.
معاون فرهنگی شهردار شیراز ادامه داد: این نرم‌افزار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز تهیه خواهد شد و با هدف آموزش عمومی و ایجاد امنیت روانی، با محتوا و مطالبی به محوریت حوزه‌های پزشکی، روانشناسی، اجتماعی، فرهنگی و سرگرمی ارائه می‌شود؛ همچنین تست کرونا که طراحی آن بر عهده توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، در این نرم‌افزار قرار دارد تا امنیت روانی شهروندان را تامین کند.
دکتر جعفری همچنین از راه‌اندازی پویش مردمی شکرانه‌ ‌سلامت در فضای مجازی خبر داد و افزود: این پویش با شعار«یا رب سببی ساز که یارم به سلامت / باز آید و برهاندم از بند ملامت» توسط معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی راه‌اندازی می‌شود و درراستای امیدبخشی و روحیه‌افزایی شهروندان در فضای مجازی با مشارکت آنان فعالیت خواهد کرد.
وی همچنین بیان داشت: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز از سالمندان نیز غافل نشده است و در همین زمینه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای شهروندان سالمندان بالای ۶۰ سال از طبقات کم‌برخوردار اجتماعی، بسته‌های بهداشتی تهیه می‌کند.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به ضرورت رسیدگی به معتادان متجاهر و نیز کودکان کار، در حوزه فعالیت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی ابراز داشت: با همکاری معاونت اجرایی شهرداری و اداره ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی  این افراد  زودتر از موعد جمع‌آوری خواهند شد و پس از انجام استحمام در حمام‌های سیاری که بدین منظور آماده می‌شود، تست کرونا خواهند داد و در انتها افرادی که پاسخ تست آن‌ها مثبت شود به قرنطینه ویژه دانشگاه علوم پزشکی انتقال می‌یابند و افراد سالم نیز جهت پیشگیری از ابتلا تا پایان فروردین ماه۹۹ در کمپ ماده ۱۶ نگهداری خواهند شد.
معاون فرهنگی شهردار شیراز در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در کنار مردم ایستاده است، گفت: گرچه عمده فعالیت‌های این سازمان هم‌اکنون به حالت تعلیق در آمده است، به محض گذر از این روز‌ها، با قوت بیشتر برای احیای روحیه نشاط و شادی به میدان خواهیم آمد و پشتیبان شهروندان و قدردان تلاش زحمتکشان همه عرصه‌ها به ویژه پزشکان، پرستاران و فعالان اجتماعی خواهیم بود و با عنوان شهریاران اجتماعی از آن‌ها تقدیر خواهیم کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات