جزئیات جدید پرداخت قبوض آب و برق اعلام شد

جزئیات جدید پرداخت قبوض آب و برق اعلام شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در دستورالعمل جدید شرکت آب و فاضلاب کشور به تمامی شرکت‌های آب و فاضلاب استانی که به امضای حمیدرضا جانباز رسیده، تاکید شده است، با توجه به شیوع ویروس کرونا و به تبع آن شرایط ویژه کشور و به منظور مساعدت و همکاری با مردم فهیم مقرر نمایید تمهیدات زیر برای متقاضیان و مشترکان گرامی فراهم شود.
١- تمهیدات و الزامات عدم حضور مراجعین در تمامی امور و ادارات آبفا فراهم شده و تمامی خدمات ۲۳ گانه شرکت‌های آب و فاضلاب از طریق سامانه‌های غیرحضوری انجام شود.
۲- تسليم و توزيع قبض آب در مناطق و شهرهایی که بستر آن فراهم شده است، حذف و صورتحساب‌های مربوطه از طریق پیامک به مشترکان اطلاع رسانی شود، ضمنا" امکان وصول تمامی پرداخت‌های مردم از طریق درگاه‌های بانکی و سایر سامانه‌ها مهیا گردد.
3- با توجه به شرایط خاص اقتصادی و رکود احتمالی کسب و کار تعدادی از مشترکان، شرکت‌های آبفا تعامل لازم در دریافت اقساط انشعاب برای تمامی متقاضیان و قبوض آب بها برای مشترکان غیرخانگی دارای مبالغ بالا را، لغایت پایان اردیبهشت ماه سال آینده مهیا سازند.
4- با توجه به توصیه‌های بهداشتی و افزایش مصرف آب در روزهای اخیر، تاکید بر تامین آب با فشار متعارف و پیشگیری از افت فشار و قطع آب در تمامی شهرها و روستاها بوده و همه واحدهای خدمات‌رسانی آمادگی کامل برای ارائه خدمت را داشته باشند.

جزئیات پرداخت قبوض برق
بر اساس این گزارش، شركت توانير نیز با ارسال ابلاغيه‌اي خطاب به مديران عامل شركت‌هاي برق منطقه‌اي و توزيع نيروي برق سراسر كشور، مواردي را براي همكاري با مشتركان در خصوص دريافت هزينه برق مصرفي آنان اعلام كرد .
در اين ابلاغيه كه با امضاي محمد حسن متولي‌زاده مديرعامل شركت توانير ارسال شده، خاطرنشان شده است: با توجه به شرايط به وجود آمده و لزوم ايجاد تسهيلات براي آن دسته از متقاضيان و مشتركان برق كه درگير مسائل جانبي مربوط به كرونا هستند، ترتيبي اتخاذ شود تا ضمن آمادگي و پايداري شبكه برق، اقدامات زير را به عمل آورند .
 1. شركت‌ها مكلفند نسبت به ارائه خدمات غيرحضوري و فروش و خدمات پس از فروش اقدام و ضمن اطلاع‌رساني عمومي، تسهيلات لازم در اين زمينه را در اختيار متقاضيان قرار دهند .
 2. به آن دسته از مشتركان خانگي و يا ساير مصارف آمپري كه درخواست استمهال هزينه‌هاي برق مصرفي را دارند، تا پايان ارديبهشت ماه سال 99 مهلت پرداخت داده شود .
 3. هزينه انشعاب درخواستي متقاضيان برق در اقساط سه ماهه دريافت شود .
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات