اجرای طرح های خلاقانه در سطح میادین و بوستان های هسته مرکزی شهر

اجرای طرح های خلاقانه در سطح میادین و بوستان های هسته مرکزی شهر

اجرای طرح های خلاقانه در سطح میادین و بوستان های هسته مرکزی شهر

شهردار منطقه ۸ مشهد از اجرای طرح های خلاقانه در سطح میادین و بوستان های هسته مرکزی شهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی شیرازی با اشاره به این موضوع که امروزه موضوع طراحی و زیباسازی شهری بیش از پیش در سطح امور اداره شهر مطرح شده و ایده های خلاقانه در سطح شهر به چشم می خورد، گفت: همه ما زیبایی را دوست داریم و طرح‌هایی که چشم‌نواز هستند را می‌پسندیم. بر همین اساس عده‌ای از افراد خلاق سطح منطقه فضایی متفاوت در سطح میادین و بوستان ها و فرهنگسراها را برای شهروندان به تصویر کشیده‌اند.
وی ادامه داد: ابتکارات و خلاقیت‌های شهری به عنوان بازسازی چشم اندازهای عمومی، نقاط عطف بصری و نشانه های شهری باعث شده تا زندگی در شهر دلپذیر شود، افراد خلاق با ایجاد فعالیت‌هایی باعث ارتباط مردم با محیط اطراف‌شان ‌شوند و لذت حضور در شهر را برای آن‌ها افزایش می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه با رشد جمعیت و افزایش شهر نشینی، نیاز است تا یکنواختی شهری از بین برود گفت: تحقیقات نشان می دهد که معماری کسل کننده و بی کیفیت تاثیرات منفی بر سلامت روان افراد می‌گذارد و فشار های ناشی از زندگی در شهرهای مدرن باعث می شود تا کمتر با جامعه ارتباط برقرار کنیم. اما اگر همین فضا با هنر ادغام شود تاثیر عکس دارد و برای مردم انرژی بخش است.
شایان ذکر است؛ نقاشی های خلاقانه، گل آرایی و نورپردازی های ویژه از جمله اقدامات بدیع و خلاقانه مدیریت شهری سطح منطقه در سطح میادین و بوستان های منطقه است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات