اجرای طرح "سبزی به جای سبزه" در فروشگاه های "شهر ما"

اجرای طرح "سبزی به جای سبزه" در فروشگاه های "شهر ما"

اجرای طرح "سبزی به جای سبزه" در فروشگاه های "شهر ما"

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد گفت : همانطور که می دانیم هرساله و در ایام نوروز برای تامین سبزه هفت سین بیش از ۲۵۰۰ تن گندم و برخی از حبوبات مثل عدس، ماش و ... در سراسر کشور مصرف می شود که عمری حدود ۱۵ روزه دارد و نتیجه اش علاوه بر هدر رفت منابع غله و حبوبات به عنوان منابع غذایی استراتژیک، آلودگی محیطی و اتلاف آب نیز می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود رضوی با بیان این مطلب اظهار کرد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی در گامی نو و در مسیر اصلاح الگوی مصرف خانوارها، طرح "سبزی به جای سبزه" را برای اولین بار در سطح شهر به اجرا درآورده تا بتواند نقش به سزایی در حفظ سلامت خانواده ایفا و کمکی موثر به جلوگیری از هدر رفت منابع غذایی و آب کند.
وی افزود: در راستای این طرح و در آستانه فصل بهار، ۲۰ هزار گلدان سبزی در فروشگاه های "شهرما" به طور رایگان در اختیار همشهریان گرامی خواهد بود و امیدواریم مورد توجه و استقبال ایشان قرار گیرد تا از هدر رفت غلات و حبوبات که بخشی مهم از سبد غذایی ایرانی است جلوگیری شده و "سبزی به جای سبزه" به صورت الگویی هرساله در هفت سین ایرانی نهادینه گردد .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات