امروز شیراز نیازمند تصمیمات سریع و سرنوشت‌ساز است

امروز شیراز نیازمند تصمیمات سریع و سرنوشت‌ساز است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، اعضای این شورا در سومین گام مکاتبه با مسوولین استانی و ملی برای انتقال مطالبات شهروندان شیراز و ارائه راهکارهای مبارزه با ویروس کرونا در شیراز، به بالاترین مقام اجرایی کشور نامه نوشتند.
متن نامه شورای اسلامی شهر شیراز به رئیس جمهور، به این شرح است:

به نام خدا
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی
با سلام و احترام
در آخرین ماه‌های سال جاری کشور با تهاجم ویروس کشنده و منحوس کووید ۱۹ مواجه و در شرایطی که تحریم و مشکلات معیشتی عرصه را بر مردم تنگ کرده است، شیوع  بیماری کرونا موجب نگرانی و تهدیدی جدی برای سلامت مردم شد.
تلاش‌های ملی و محلی تاکنون پاسخگوی دفع این بلانبوده است، اما از اینکه آیا همه آنچه می‌توانستیم انجام بدهیم، دادیم و یا خیر عبور می‌کنیم که مامضی مضی.
هرچند ایثار و فداکاری جان بر کفان جامعه پزشکی را هیچ‌گاه تاریخ و این ملت فراموش نخواهد کرد.
اینک، به نمایندگی از مردم شریف و صبور شیراز که مدیران شهری و تمامی مسئولان آن، با همراهی امام جمعه و تولیت حضرت شاهچراغ (ع) و عموم شهروندان شریف، آنچه را که می‌توانسته انجام داده است، عرض می‌کنیم که افزایش آمار مبتلایان و کشتگان در روزهای پایانی سال به شدت نگران کننده است.
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار محترم این شهر، آنچه در توان داشته‌اند، انجام داده و خواهد داد؛ لیکن شیراز و فارس امروز نیاز به تصمیمات سریع و مهم و اقدامات سرنوشت‌ساز و به موقع دارد.
این شورا طی دو نامه رسمی که دومین آن به پیوست تقدیم می‌شود، نظرات و درخواست‌های خود را به نمایندگی از شهروندان شیرازی تقدیم استاندار محترم فارس کرده است. همچنین در دیداری حضوری آنها را تکرار و بر تعطیلی پایانه‌های برون‌شهری و کنترل جدی ورودی و مسافران به ویژه در این ایام تاکید کرد. لیکن به دلیل عدم اختیار تصمیم‌گیری اقدامی صورت نگرفت.
ما اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام اینکه بالا رفتن آمار مبتلایان در این استان و این شهر نگران کننده بلکه دهشتناک است، از جنابعالی درخواست می‌کنیم که اجازه دهید تا استاندار و مسئولان استانی بتوانند در جهت حفظ سلامت مردم و شهروندان با توجه به شرایط و مقتضیات و البته اعمال سیاست‌های واقع‌بینانه ملی به موقع تصمیم بگیرند؛ همین امروز هم دیر است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات