سازمان فرهنگی شهرداری شیراز دست به کار تولید ماسک شد

سازمان فرهنگی شهرداری شیراز دست به کار تولید ماسک شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مرتضی جعفری گفت: پیرو اقدامات ستاد مبارزه با کرونا در سازمان فرهنگی شهرداری شیراز، این مجموعه با توجه به نیاز شهر شیراز و استان فارس و نیز نیاز مضاعف کارمندان شهرداری در حوزه‌های شهری درقالب هم‌افزایی و همکاری بین‌بخشی با ناحیه بسیج دانشجویی و دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تولید ماسک در فرهنگسرای قرآن و عترت کرده است.
او با اشاره به اینکه این فرایند از ۲۲ اسفند آغاز شده است، عنوان کرد: ۶۰ نیروی داوطلب با فعالیت در دو شیفت ۸ تا ۱۲ و ۱۲ تا ۱۷ در این مرکز روزانه ۴ تا ۵هزار ماسک تولید می‌کنند.
معاون فرهنگی شهردار شیراز بیان کرد: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در نظر دارد مرکز دوم تولید ماسک را نیز با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای فارس و نیروی‌های خیر داوطلب در فرهنگسرای شهروند یا یکی از مراکز فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی کند.
جعفری با تاکید بر اهمیت همکاری بین دستگاهی و هم‌افزایی انجام شده، از تمام عوامل همکار و به‌ویژه نیروهای داوطلب قدردانی کرد.
او با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در ستاد مبارزه با کرونا، به تشکیل کارگروه تولید محتوای تخصصی اجتماعی اشاره کرد و گفت: این کارگروه با محوریت تولید محصولات فرهنگی و نیز اشتراک آن با شهروندان در ایام شیوع بیماری کرونا فعالیت می‌کند.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: تولید محصولاتی مانند نرم‌افزار ویژه بازی با هدف آموزش بهداشت و نیز تقویت مهارت‌های فردی و اجتماعی سرگرمی مفیدی برای شهروندان و به‌ویژه کودکان در دست اقدام است. در این نرم‌افزار همچنین پادکست و محصولات موشن‌گرافی با موضوعات مختلف روز منتشر خواهد شد.
جعفری بیان کرد: افزون بر این سازمان فرهنگی شهرداری شیراز مجموعه‌هایی طنز در قالب فیلم کوتاه بین ۳ تا ۵ دقیقه با گروهی از هنرمندان در دست تهیه دارد که در فضای مجازی منتشر خواهد شد و به موضوعاتی همچون آموزش اجتماعی در زمینه بیماری کرونا می‌پردازد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات