رشد۲۵درصدی قراردادهای ثبت‌شده مسکن از ابتدای سال

رشد۲۵درصدی قراردادهای ثبت‌شده مسکن از ابتدای سال

http://www.bananews.irرییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از رشد ۲۵ درصدی قراردادهای ثبت شده از ابتدای سال تا ششم شهریور ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که تعداد قراردادهای ثبت شده در کل کشور از اول فروردین ماه تا ششم شهریور ماه سال جاری ۳۵۶ هزار و ۶۴۰ فقره بوده است، اظهار کرد: این میزان در مدت مشابه سال ۸۹، ۲۸۳ هزار و ۹۲۷ فقره بوده است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد قراردادهای اجاره ۱۳۶ هزار و ۷۷۸ فقره بوده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته که ۱۴۵ هزار و ۹۲۷ فقره بوده است که در مقایسه با سال گذشته کاهش را نشان می‌دهد.

خسروی با بیان این‌که تعداد قراردادهای ثبت شده شهر تهران از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا ششم شهریور ماه سال ۹۰، ۷۴ هزار و ۲۹ فقره بوده است، گفت: تعداد این قراردادها در مدت مشابه سال ۸۹، ۵۸ هزار و ۱۲۰ فقره بوده است.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به این‌که تعداد قراردادهای اجاره در شهر تهران در سال جاری ۱۲ هزار و ۶۹ فقره بوده است، گفت: تعداد قراردادهای ثبت شده از اول اجرای طرح کنترل تعزیراتی بازار یعنی از ابتدای تیر ماه تا شش شهریور ماه جاری در شهر تهران هشت هزار و ۲۰۸ فقره و در کرج ۱۸ هزار و ۸۹۹ فقره بوده است که از این میزان به ترتیب پنج هزار و ۲۶۱ و ۱۱ هزار و ۹۱۰ قرارداد مربوط به اجاره شهر‌های تهران و کرج بوده است.

وی ادامه داد:‌ از شش هزار بنگاهی که توسط تعزیرات مورد بازرسی قرار گرفتند ۲۹ بنگاه متخلف بوده‌اند.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان این‌که اکنون در ۱۳ منطقه تهران قراردادها به صورت پرینتی منعقد می‌شود، اضافه کرد: بعد از ماه رمضان آموزش‌های لازم برای پرینتی شدن قراردادها به مشاوران املاک سایر مناطق داده می‌شود.

 

 

    نظرات