مرد اول وام مسکن را بشناسید/ لیست فقط ۴۷ فقره وام مسکن آقای "ش"

مرد اول وام مسکن را بشناسید/ لیست فقط ۴۷ فقره وام مسکن آقای "ش"

www.BanaNews.irدر حالی من و شما برای دریافت وام بانکی باید به این و آن التماس کنیم که در جدیدترین شگرد، فردی با همکاری عوامل شعبه یکی از بانکهای خصوصی کشور موفق شده است ۴۷ فقره وام مسکن به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد ریال دریافت کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  شعبه یک بانک خصوصی در تهران اثبات کرده است که می توان عنوانی نظیر "وام‌خوار" را در ادبیات اقتصادی کشورمان گنجاند، چراکه این شعبه بانکی در سالهای ۸۵ و ۸۶ به فردی به نام "ک – ش" ۴۷ فقره وام مسکن اعطا کرده که بر روی ۳۰ فقره از آنها، وام دیگری به صورت مازاد اختصاص یافته است.

بررسی لیست مستند ۴۷ فقره وام مسکن این فرد نشان می دهد که مجموع ارزش این وامها به بیش از ۸۰ میلیارد ریال رسیده است، ضمن اینکه بانک مرکزی با محوریت بخش نظارت خود می تواند با بررسی اطلاعات این فرد که آمادگی همه نوع همکاری را در این باره دارد، به جزئیات بیشتری از پشت پرده اخذ این نوع وامهای بانکی دست یابد.

شعبه ای که اینگونه دست و دلبازانه وام اعطا کرده، یکی از اولین شعب بانکداری خصوصی در ایران است. وامهای اعطایی این بانک خصوصی به "ک - ش" در ازای در رهن گرفتن تعدادی پلاک ثبتی انجام شده است. این فرد بیشتر وامها را به صفت حقیقی دریافت کرده و برخی از آنها نیز به نام یک شرکت به مدیرعاملی وی اعطا شده است.

البته باید توجه داشت که این فرد موفق شده است تنها در دو سال حداقل ۹ فقره وام در مجموع به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال از این بانک خصوصی دریافت کند که شش فقره از این وامها - در مجموع به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال- را "یک‌روزه" اخذ کرده است و این هم در نظام بانکی ایران رکورد کم نظیری محسوب می‌شود.

این فرد در بازپرداخت وامها نیز مشتری خوبی نبوده و با بدهی کلان معوق بانکی مواجه است. به اذعان دست اندرکاران این بانک خصوصی، ترتیب وامهایی که "ک – ش" موفق به دریافت آنها شده است، معمول نیست.

 

 

    نظرات