پیام نوروزی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

پیام نوروزی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

به نام آفریدگار یکتا

مژده ای دل که دگرباره بهار آمده است                         خوش خرامیده و با حسن و وقار آمده است

در یکسال گذشته پس از اجرایی شدن راهبرد جدید وزارت راه و شهرسازی و همراهی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز و عقد توافقات کلیدی با شهرداری مرکز، صدور شناسنامه فنی و ملکی مجدداً راه اندازی و نظارت و حضور سازمان در کلیه مراحل صدور پروانه و عملیات اجرایی متجلی گشت.

در این دوره همچنین با راه اندازی مجدد دفتر فنی و باز بینی نقشه های تهیه شده توسط همکاران طراح گامی مهم در راستای بهبود کیفیت ساخت و ساز در سطح استان برداشته شد.
در سال گذشته با همراهی شما بزرگواران توانستیم علاوه بر توسعه خدمات غیر حضوری حجم گسترده ای از مراجعات را حذف نموده و از این مسیر کرامت و شان والای مهندسان و مراجعان را بیش از پیش ارج بگذاریم اما خود واقفیم که تا شرایط آرمانی فاصله ای طولانی داریم لذا از شما همراهان می خواهیم با پیشنهادات سازنده خود در اصلاح این سامانه یاریگر ما باشید.

همانطور که استحضار دارید یکی از چالشهای دو سال گذشته مهندسان و شهروندان  عدم اعلام تعرفه خدمات مهندسی از سوی مراجع قانونی بود که موجب ایجاد تبادلات غیر شفاف در این زمینه بود. اگرچه تعرفه سال ۹۸ نیز دیر هنگام ابلاغ شد، با این همه از حداکثر امکانات قانونی هیات چهار نفره استان برای اصلاح تعرفه در جهت منافع مهندسان و شهروندان استفاده شد.

در سال پیش رو نیز هیات مدیره سازمان برنامه هایی گسترده در جهت بهبود کیفیت خدمات مهندسی و حضور سازمان و همکاران در کلیه امور فنی و عمرانی استان و نیز گسترش گستره خدمات رسانی به اعضا در کلیه عرصه ها، در دستور کار دارد که این برنامه ها در زمان مقتضی به اطلاع عموم همکاران خواهد رسید.

در پایان یاد همه همکاران در گذشته را گرامی می دارم و با همه وجودم آرزومندم این سال برای اعضای شریف و فرهیخته سازمان ، خانواده های محترم آنان، کلیه هم وطنان و میهن عزیزمان سالی سرشار از سلامت، شکوفایی، بالندگی و افتخار باشد.


علیرضا صنوبر
رییس سازمان نظام مهندسی استان البرز

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات