اولین جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت در سال ۱۳۹۹...

اولین جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در سال ۱۳۹۹ با حضور مدیرعامل شرکت، معاون حفاظت و بهره برداری و مدیران امور شهرستانها و ستاد شرکت آب منطقه ای اردبیل به صورت مجازی در روز یکشنبه سوم فروردین ماه برگزار شد.

در این جلسه آخرین وضعیت بارشهای استان و مقایسه با اطلاعات بارش در سال قبل و بارندگی بلندمدت استان اردبیل بررسی شد و میزان آب ورودی، خروجی و ذخیره آب سدهای مخزنی استان ارزیابی گردید. در این جلسه همچنین گزارش پیش بینی چند روز آتی بارش و رواناب ۳۳ رودخانه مهم استان اردبیل توسط دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت ارائه شد و بررسی لازم بر روی رودخانه هایی که بیشترین رواناب را خواهد داشت انجام شد. براساس پیش بینی ها نقاط مختلف استان اردبیل در بازه زمانی ده روز آتی، بین حدود ۱۰ تا ۳۰ میلیمتر بارش به صورت باران و برف وجود خواهد داشت و در ماه های مختلف فصل بهار امسال، در استان اردبیل ۵ تا ۱۵ میلیمتر بیش از بارش نرمال استان، بارندگی اتفاق می افتد .

در این جلسه مقرر شد بارش و رواناب رودخانه های مختلف استان اردبیل، توسط دفتر مطالعات پایه منابع آب پیش بینی و پایش شود و پیش آگاهی لازم به مدیران امور آب شهرستانها و نهادها و دستگاههای ذیربط استانی از وقوع سیل احتمالی ارائه گردد. همچنین مقرر شد گروه های گشت و بازرسی و آب سنجی به همراه مدیران امور آب شهرستانها، اقدامات لازم را برای پایش و کنترل رودخانه ها و ایستگاه های هیدرومتری استان انجام دهند و با دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت، به طور روزانه در ارتباط و تعامل باشند .

با توجه به گزارش مدیران سدهای مخزنی استان در این جلسه، اغلب سدهای مخزنی مهم و بزرگ استان اردبیل در حال حاضر با ۴۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت خالی، آمادگی لازم را برای کنترل سیلاب های احتمالی و ذخیره رواناب ها را در سطح حوضه آبریز خود دارند. در این زمینه مقرر شد پیش بینی آورد این سدها برای ماههای آتی، براساس آخرین وضعیت ذخیره برف حوضه و بارشهای آتی، بررسی و بروز رسانی گردد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات