مدیریت پسماند‌های عفونی در مبارزه با بیماری کرونا ضروری است

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: پسماند‌ها به دلیل قابلیت انتقال ویروس و آلودگی‌ها در شرایط مبارزه و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا نیازمند مدیریت مطلوب، شامل جمع آوری، انتقال و دفع اصولی است و مدیریت پسماند‌های عفونی و پزشکی به ویژه بی‌خطرسازی و دفع بهداشتی و اصولی آن‌ها بسیار مهم است .

او افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نظارت بر فرآیند مدیریت این گونه پسماند‌ها در شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا را در روز‌های اخیر  شدت بخشیده است و همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت نظارت و پایش قرار دارند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به همه  شهروندان، شهرداران، تولید کنندگان پسماند‌های عفونی و پزشکی و متولیان بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها تاکید کرد، که مدیریت پسماند‌های عفونی به عنوان پسماند‌های ویژه باید پس از بی‌خطرسازی در دستگاه‌های استاندارد، دفن بهداشتی شوند .

نخستین موارد ابتلا به بیماری کرونا پانزدهم اسفند ۹۸ در استان بوشهر اعلام شد. بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا دیروز (دوشنبه ۴ فروردین ۹۹) ۶۲ نفر در استان به این ویروس مبتلا شده‌اند .

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات