حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در ویژه برنامه عیدنوروز سیمای مرکز گیلان

حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در ویژه برنامه عیدنوروز سیمای مرکز گیلان


حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در ویژه برنامه عیدنوروز سیمای مرکز گیلان

حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در ویژه برنامه عیدنوروز سیمای مرکز گیلان

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، مدیرعامل این شرکت با حضور در ویژه برنامه زنده تلویزیونی گولبهار، با تشریح فعالیتهای شرکت آب و فاضلاب به همکاری این شرکت در کنار نظام سلامت اشاره نمود.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در پاسخ به سئوال مجری برنامه در خصوص خدمات قابل ارائه شرکت اظهار داشت: قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در 11 دیماه سال 1369 تصویب شد و قبل این تاریخ خدمات آبرسانی استان به جز رشت و انزلی و خمام به عهده شهرداری ها بود و بعد به این شرکت تخصصی واگذار شد.

وی در ادامه افزود: با تشکیل شرکت آب و فاضلاب جدای اینکه نیروهای متخصصی پرورش داده شد، پیشرفت های خوبی نیز در حوزه آبرسانی داشتیم که نسبت به زمان شروع کار شرکت  که با 130 هزار اشتراک آغاز شد، هم اکنون به 485 هزار اشتراک رسیده ایم و آحاد برخوردار از خدمات آب شهری از 160 هزار به 710 هزار خانوارارتقاء یافته و در حوزه روستایی نیز 310 هزار خانوار تحت پوشش شبکه توزیع آب هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان همچنین خاطرنشان کرد: هم اکنون 99.94درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش خدمات آب بهداشتی و سالم هستند و 1723 روستا نیز تحت پوشش خدمات آبرسانی هستند که شامل 77.32درصد جمعیت روستاهای بالای 20 خانوار می باشند.

مهندس حسینی با اشاره به اینکه از ابتدای اسفند ماه شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی یکپارچه شدند تصریح کرد: کل تأسیسات در این شرکت ها بصورت مشترک مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در خدمت نظام سلامت استان است و در راستای پویش در خانه بمانیم و عدم مراجعه قاریان کنتور به منازل مشترکین، هم استانی های عزیز می توانند به 4 روش از خدمات غیرحضوری شرکت برای پرداخت استفاده نمایند که آسانترین راه آن مراجعه به سایت شرکت می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با تأکید بر اینکه هدف از حضور در برنامه اطلاع رسانی است گفت: در جریان مبارزه با ویروس کرونا و با توجه به افزایش مصرف آب بدلیل شستشوی بیشتر، در زمان کوتاهی با افزایش 25 درصدی مصرف آب مواجه شدیم و بعد آن سنت حسنه خانه تکانی بود که 15 تا 20درصد افزایش مصرف در روزهای پایانی سال نیز داشتیم. لذا از مردم خواستیم با رعایت اولویت و مدیریت مصرف آب، خانه تکانی را به زمان دیگری موکول نمایند تا از آب برای اجرای دستورالعمل های بهداشت فردی برای مقابله با ویروس کرونا استفاده نمائیم.

وی همچنین گفت:برای اینکه بتوانیم نیاز آبی جامعه گیلان را فراهم آوریم 700 لیتر برثانیه به ظرفیت تولید آب اضافه کردیم، لیکن انتظار داریم مردم نیز برای اینکه همگان از این اب سالم و بهداشتی برخوردار شوند در زمان شستشوی دست ها شیر آب را ببندند و موقع آبکشی آن را باز کنند.

رئیس هیأت مدیره آبفای گیلان ضمن قدردانی از جامعه پزشکان، کادر درمان و مدافعان سلامت که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند و توصیه به مردم برای رعایت الگوی مصرف آب ومدیریت آن، ادامه داد: نظام سلامت کشور در شرایط سختی قرار دارند و شرکت آب وفاضلاب استان گیلان نیزبا تولید 122000لیتر آب ژاول برای ضد عفونی معابرتلاش کرد قدم کوچکی در تامین سلامت و بهداشت مردم بردارد.

حسینی افتتاح فاز دوم تصفیه خانه بزرگ اب گیلان و بهره برداری از تمام ظرفیت آن را یکی از اقدامات مهم آبفای گیلان در سال 99 اعلام کرد و گفت: جا دارد اینجا از کلیه کارکنان آبفای گیلان که علی رغم شرایط سخت و خطرناک در آبرسانی به شهرها و روستاهای گیلان تلاش می کنند تشکر نمایم و امیدوارم با بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان شاهد ارتقاء کیفیت خدمات و رضایت خاطر مشترکین این شرکت باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یک شرکت در شهر رشت می باشد

   نظرات