اقدامات پیشگیرانه جهت رفع آبگرفتگی های احتمالی در بارش های پیش بینی ...

اقدامات پیشگیرانه جهت رفع آبگرفتگی های احتمالی در بارش های پیش بینی ...

اقدامات پیشگیرانه جهت رفع آبگرفتگی های احتمالی در بارش های پیش بینی شده هفته آینده

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از اقدامات در حال انجام جهت رفع خطر احتمالی نقاط آسیب پذیر در بارش های پیش رو، در مسیر رودخانه کشف رود و محلات کم برخوردار مستعد آبگرفتگی (رسالت، کشمیری، توس و...)، بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در خصوص برنامه ریزی های انجام شده برای آمادگی در زمان بارش ها گفت: مطابق هماهنگی صورت گرفته، عوامل اجرایی در مناطق در حال تخلیه چاه های جذبی و لایروبی کانال ها پس از بارندگی قابل توجه اخیر در شهر مقدس هستند و برای تامین کیسه های شن جهت نقاط آسیب پذیر و نیز بازدید و بررسی مسیر کال ها و رفع موانع موجود نیز برنامه ریزی و اقدامات لازم در حال انجام می باشد.
️وی در ادامه، از رودخانه کشف رود و وضعیت پل های روی این رودخانه و نیز خیابان هایی در محله های حاشیه ای شهر، از جمله خیابان های نجف، کشمیری، رسالت و ... بازدید کرد و افزود: لایروبی مسیر آب در کشف رود و نیز پاکسازی ضایعات و موارد انباشته شده قبل از پل محورهای خین عرب، کلات، پنجتن ... توسط مدیریت پروژه کشف رود در حال انجام است و در برخی نقاط از جمله رسالت ۸۲، نجف، محل اتصال بزرگراه آیت ا... رفسنجانی و آزادی و ...، که پروژه احداث کانال جمع آوری آب های سطحی هنوز به اتمام نرسیده، با سرعت اقدامات قابل انجام در بازه زمانی کوتاه، در حال انجام است و برای تامین پمپ و ماشین آلات در این نقاط، برنامه ریزی شده است.
️وی ادامه داد: البته در برخی موارد، به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز در حریم مسیل ها در سنوات گذشته، شاهد آب افتادگی در زمان بارش های اخیر بودیم که برای رفع کامل این خطر می بایست، با محوریت آب منطقه ای نسبت به رفع تصرف‌ حریم مسیل ها و آزادسازی مسیر آب اقدام گردد که این موضوع از طریق مناطق شهرداری در حال پیگیری است، با این حال، اقدامات موقتی لازم در این نقاط نیز در حال انجام است، تا انشاا... در بارش های پیش رو کمترین آبگرفتگی را شاهد باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات