سیزده بدر امسال به مناطق زیست محیطی فارس نیایید

سیزده بدر امسال به مناطق زیست محیطی فارس نیایید

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس،حمید ظهرابی  اعلام کرد : این ممنوعیت شامل ورود به اثر طبیعی ملی، پارک ملی، مناطق حفاظت شده و پناهگاه های حیات وحش و همچنین مناطق شکار ممنوع استان فارس می شود.

ظهرابی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و  بنا بر تصمیمات اتخاذ شده و تاکید ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان فارس  و به منظور حفظ سلامت شهروندان با هدف جلوگیری از ازدحام در مناطق تحت حفاطت و تفرجگاه ها تا اطلاع ثانوی بازدید از مناطق تحت حفاظت محیط زیست فارس ممنوع  است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس اضافه کرد : از هم استانی ها و هموطنان  تقاضا می شود جهت حفظ سلامت خود و سایرین از حضور در مناطق ، خصوصاً در روز سیزده فروردین (روز طبیعت) جدا خودداری نموده و با در خانه ماندن به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک نمایند.

وی افزود: یگان حفاظت محیط زیست استان به صورت شبانه روزی در مناطق حضور مستمر داشته و به طور جدی از حضور افراد ممانعت بعمل می آید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس همچنین ابراز داشت : در شرایط فعلی شایسته است شکارچیان با کنار گذاشتن سلاح خود و عدم حضور در طبیعت و شکارگاه ها سهم مهمی در شکست ویروس مهلک کرونا داشته باشند.

ظهرابی گفت: همانطور که این روزها شاهد همه گیری این ویروس در مقطع جهانی هستیم، متاسفانه برخی تصور می کنند با رفتن به طبیعت و شکار جانوران وحشی و پرندگان می توانند از این بیماری دوری کنند و این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت و سایر مراجع علمی بین المللی به ماندن در خانه و قرنطینه ی خانگی به منظور مهار و جلوگیری از گسترس این بیماری توصیه کرده اند.

وی ادامه داد : خروج از خانه و حضور در طبیعت در این شرایط و شکار جانوران و عرضه آن به محیط خانه، ضمن ضربه به محیط زیست با توجه به فصل زاداوری و زایش حیات وحش، می تواند باعث انتقال آلودگی شود.
لذا ضروری است از تردد غیرضروری در طبیعت با اسلحه و شکار جانوران، جدا خودداری کرده و در صورت مشاهده شکارچیان با اسلحه و شکار هر نوع جانور وحشی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ها موظف به دستگیری متخلفان و ضبط اسلحه و ارجاع   به دادگستری هستید.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات