رودخانه های شهرستان نمین جهت کنترل سیلاب و جلوگیری از بروز خسارت...

رئیس اداره منابع آب شهرستان نمین گفت: کلیه نقاط بحرانی و حادثه خیز رودخانه های شهرستان نمین شناسایی شده و در جهت کنترل سیلاب و جلوگیری از بروز خسارت جانی و مالی به مردم، نقاط مختلف رودخانه ها در سطح شهرستان بازگشایی و آزادسازی گردید.

مهندس علی اکبری با اشاره نقاط مختلف بازگشایی و آزادسازی شده رودخانه ها در سطح شهرستان افزود: رودخانه عنبران چای در بازه روستای نوشنق به طول ۱.۵ کیلومتر، رودخانه ننه کران چای در بازه داخل روستای ننه کران به طول 2 کیلومتر، رودخانه نمین چای در بالادست شهر نمین (چای قوشان) به طول ۰.۷ کیلومتر، رودخانه مینابادچای در داخل روستای میناباد به طول ۰.۷ کیلومتر و رودخانه کله سر چای در محدوده روستا به طول 2 کیلومتر از جمله این نقاط هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نقاط بحرانی رودخانه ای شهرستان نمین شامل رودخانه قره سو درمحدوده آلادیزگه تا قره چناق، رودخانه موسی چای در محدوده گللو تا اولاغان می باشد که کلیه متصرفین آنها شناسایی شده و اخطاریه های لازم صادر و دستورات قضایی آزادسازی اخذ شده و قرار است توسط مجری طرح بازگشایی رودخانه ها آزادسازی گرددکه فرایند انتخاب پیمانکار طی شده و در مرحله عقد قرارداد می باشد.

مهندس اکبری اظهار کرد: کلیه آزادسازی های انجام یافته در سال 1398 به طول ۶.۹ کیلومتر بدون تحمیل بار مالی برای شرکت (با استفاده از پتانسیل رودخانه ای) صورت گرفته است .

رئیس اداره منابع آب شهرستان نمین عنوان کرد: در جهت بازگشایی رودخانه های نمین چای و ده رود عنبران (در داخل شهر) با شهرداران نمین و عنبران مکاتبات مکرر صورت گرفته و در جهت بازگشایی محدوده های مورد نظر همکاری لازم با شهرداران صورت می گیرد .

وی در پایان گفت: سازه های تقاطعی جاده ای (پل ها) شناسایی شده و طی نامه های متعدد به دستگاه های اجرایی ذیربط جهت اصلاح ابلاغ شده است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات