تشدید برخورد با متخلفین شکار و صید در استان فارس

تشدید برخورد با متخلفین شکار و صید در استان فارسبه گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، حمید ظهرابی؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: در هفته اول فروردین ماه با تلاش و کوشش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس  تعداد ۱۹ نفر متخلف و شکارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.


حمید ظهرابی افزود: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم، تعداد ۱۵ قبضه اسلحه از متخلفان کشف و ضبط شده که شامل:  ۱۴ قبضه اسلحه مجاز، ۱قبضه اسلحه غیر مجاز بوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت:  با توجه به همه گیری ویروس کرونا در مقطع جهانی، توصیه می شود از تردد غیرضروری در طبیعت با اسلحه و شکار جانوران وحشی جدا خودداری نموده، لذا در صورت مشاهده شکارچیان در طبیعت مامورین یگان حفاظت محیط زیست برخورد جدی با آنان بعمل می آورند.


وی افزود: چندی پیش روسای دادگستری چندین شهرستان هم اطلاعیه ای در خصوص برخورد با شکارچیان جانوران وحشی صادر نمودند. در این اطلاعیه در خصوص قرنطینه خانگی جهت گسترش ویروس، عدم حضور در طبیعت با توجه به فصل زادآوری و زایش حیات وحش و همچنین حداکثر مجازات در قانون مجازات اسلامی و قانون شکار و صید تاکید شده است.


وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی گزارش دهند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات