جلوگیری از تصرف در بستر و حریم مسیل و برداشت غیرمجاز مصالح در...

مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر گفت: با اقدامات صورت گرفته در ایام تعطیلات نوروز 1399 از دو مورد تصرف در بستر و حریم مسیل جلوگیری و یک مورد نیز از برداشت های غیرمجاز مصالح جلوگیری گردید.

مهندس قیصر جیره با اعلام مطلب فوق افزود: به منظور جلوگیری از هرگونه دخل و تصرف در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها و ... و نیز جلوگیری از بهره برداری های غیر قانونی از منابع آب های زیر زمینی، با تلاش همکاران منابع آب شهرستان مشگین شهر و اکیپ گشت و بازرسی در ایام تعطیلات نوروزی از دو مورد تصرف در بستر و حریم مسیل فرعی محدوده اراضی روستای آلنی و رودخانه خیاوچائی جلوگیری شده و یک مورد نیز از برداشت های غیرمجاز مصالح در محدوده قوری دره سی آلنی جلوگیری گردید.

وی تصریح کرد: همچنین اخطاریه های لازم به شورای اسلامی و دهیار روستای قره قیه مبنی بر خودداری از احداث پل بر روی رودخانه قره سو بدون اخذ استعلام از ادارات ذیربط و منابع آب مشگین شهر و بدون در نظر گرفتن ظرفیت آبگذری رودخانه و سایر مسائل فنی داده شد تا ضمن متوقف نمودن عملیات اجرایی نسبت به اخذ مجوزات قانونی اقدام نمایند.

مهندس جیره افزود: اکیپ گشت و بازرسی از منابع آّب های سطحی این امور با نظارت مستمر خود، از بستر رودخانه های محدوده عملکرد حفاظت کرده و اجازه هیچگونه دخل و تصرف به افراد سودجو را نخواهد داد و این امور با هرگونه ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه های محدوده بدون هیچ گونه اغماض برخورد قاطع خواهد کرد.

مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر با اشاره به ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی شهرستان برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: منابع آب شهرستان مشگین شهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود و گروه های کشیک نوروزی تا 15 فروردین سال جاری به فعالیت و پایش خود به صورت مستمر ادامه خواهند داد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات