253 کیلومتر از رودخانه‌های خراسان رضوی لایروبی شد

253 کیلومتر از رودخانه‌های خراسان رضوی لایروبی شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا صادقی‌فرد" با اشاره به وضعیت سیلاب‌های اخیر در استان اظهار کرد: در بهار سال گذشته سیلاب‌های شدیدی در سطح کشور رخ داد که در خراسان رضوی هم این سیلاب‌ها از اوایل بهار شروع شد و شرکت آب منطقه‌ای سعی کرد تا به‌عنوان اولین قدم مدیریت لازم در خصوص کنترل سیلاب را انجام دهد.
وی با بیان اینکه به‌منظور مدیریت سیلاب‌ها در استان شرکت آب منطقه‌ای گام دوم را جهت پیشگیری از سیلاب‌های آینده در دستور کار قرار داد، افزود: در این راستا در سال 1398 عملیات لایروبی به طول 253 کیلومتر از رودخانه‌های استان انجام شد.
صادقی‌فرد با بیان اینکه اغلب مسیل‌ها و رودخانه‌های انتخاب شده مواردی بودند که در معرض خطر بوده و به اصطلاح نقاط حادثه‌خیز در استان هستند، ادامه داد: در این راستا 540 هکتار از اراضی واقع در بستر آزادسازی شده است.
وی اظهار کرد: یکی از مسیل‌هایی که در فصل بهار 98 برای شهر مشهد مشکل جدی ایجاد کرده بود کال سیاسک بود که در دستور کار شرکت قرار گرفت و عملیات اجرایی ساماندهی آن به طول 2 کیلومتر در دست انجام است و 5 کیلومتر از این مسیل بازگشایی شده است.
مدیر دفتر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه کال زرکش از موارد مهم دیگر بود که بازگشایی آن به طول 10 کیلومتر انجام شد، خاطرنشان کرد: در این راستا روستاهای کال زرکش، امیرآباد، چهل هجره و صید آباد از خطر سیلاب ایمن شدند.
صادقی‌فرد با اشاره به اینکه از موارد مهم دیگر انجام اقدامات جدی در رودخانه شاندیز بود، گفت: در این رودخانه 448 پل وجود دارد که بر اساس مطالعات انجام شده 62 پل جمع‌آوری شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات