نحوه محاسبه صورت‌حساب برق با حذف قبوض كاغذي تغيير نکرده است

نحوه محاسبه صورت‌حساب برق با حذف قبوض كاغذي تغيير نکرده است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با توجه به انتشار مجدد شايعه پيشين در فضاي مجازي و با وجود پاسخگويي و تكذيب چندباره اين شايعات در مصاحبه‌هاي مسئولان صنعت برق، موارد ذيل مجددا و به منظور رفع هرگونه ابهام اعلام مي‌گردد:
1- تاكيد مي‌شود كه در اين طرح صرفا قبوض كاغذي برق حذف شده و هيچ‌گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان بر اساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره قرائت محاسبه مي‌شود و كاهش يا افزايش طول دوره قرائت، اثري در افزايش بهاي برق مصرفي نخواهد داشت و صورتحساب برق مصرفي نيز از طريق پيامك به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوي مشتركان كه در سيستم‌هاي شركت‌هاي توزيع نيروي برق ثبت شده است، ارسال خواهد شد. در عين حال مشتركان گرامي به منظور مشاهده قبض برق خود مي توانند با مراجعه به پايگاه‌هاي اينترنتي شركت‌هاي توزيع نيروي برق استان متبوع، نسبت به مشاهده تصوير قبوض برق خود كه عينا همانند قبوض كاغذي پيشين بوده و امكان چاپ و مقايسه با ارقام و صورت‌حساب‌هاي گذشته را دارد، اقدام كنند.
2- با توجه به شرايط كشور در مبارزه با ويروس كرونا، صنعت برق نيز با ايفاي سهم خود براي قطع زنجيره انتقال، همه خدمات را خود به صورت الكترونيكي ارائه داده و حتي قرائت قبوض برق را نيز بر اساس روش‌هايي كه اطلاع‌رساني خواهد شد، با كمك خود مشتركان(و بدون حضور مامور قرائت) انجام خواهد داد و در مجموع اين طرح به عنوان يكي از نكات ارزشمند صنعت برق در مبارزه با كرونا محسوب مي‌شود، چرا كه از صدور قبوض كاغذي و حضور ماموران براي قرائت كنتور جلوگيري شده و راه انتقال از اين طريق نيز شكسته مي‌شود.
3- صنعت برق در خط مقدم خدمت‌رساني به مردم، بيمارستان‌ها و همه دستگاه‌هاي خدمات‌رسان قرار دارد و در اين شرايط كه توصيه به خانه ماندن همه مردم مي‌شود، بيش از 20 هزار نفر از همكاران ما، در نقاط مختلف كشور به صورت همزمان مشغول به كار هستند،  تا هيچ مشكلي در تامين برق پايدار براي بيمارستان‌ها، مردم و ... به وجود نيايد. لذا از اصحاب رسانه و صاحبان كانال‌هاي اطلاع‌رساني در فضاي مجازي، خواهشمند است در اين شرايط كه نيازمند آرامش هستيم، از انتشار اخباري كه باعث تشويش اذهان مردم عزيز مي‌شود بپرهيزند. ضمنا يادآور مي‌شود كه صنعت برق پيگيري قانوني و قضايي از شايعه سازان و انتشار دهندگان شايعه‌هاي اين چنيني كه تاكنون چندين بار تكذيب و نسبت به شفاف سازي آن اقدام شده است، حق خود مي‌داند و در صورت تكرار، نسبت به شكايت قضايي اقدام خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات