مطالبات میلیاردی شرکتهای ساختمانی از دولت

مطالبات میلیاردی شرکتهای ساختمانی از دولت

http://www.bananews.ir/رئیس انجمن شرکت‌های ساختمانی آذربایجان‌شرقی گفت: شرکت‌های ساختمانی آذربایجان‌شرقی مطالبات میلیاردی از دولت دارند که با وجود این مطالبات سنگین روند ساخت و ساز این شرکت‌ها ادامه دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بابک فرزانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز بر ضرورت توجه دولت به توان بخش خصوصی در امر مسکن وشهرسازی تاکید کرد و افزود: این انجمن در کم‌تر از یک دهه گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت را عضو خود کرده است.

فرزانه گفت: صدها میلیارد ریال کار عمرانی توسط پیمانکاران این بخش جذب شده و در حال انجام است که اهمیت این بخش را می‌رساند.

وی اظهار داشت: این انجمن در حال حاضر بزرگ‌ترین تشکل استانی در زمینه مسائل عمرانی است.

فرزانه با بیان اینکه بهترین زمان ساخت و ساز در استان وجود دارد، گفت: آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های سردسیر است که زمان ساخت و ساز را در آن محدود کرده است.

* کم‌ترین تخصیص پروژه‌های عمرانی به اعضای انجمن شرکت‌های ساختمانی

رئیس انجمن شرکت‌های ساختمانی آذربایجان شرقی تاکید کرد: د ر حال حاضر کم‌ترین تخصیص پروژه‌های عمرانی به اعضای انجمن شرکت‌های ساختمانی صورت گرفته است.

فرزانه خاطر نشان کرد: شرکت‌های ساختمانی با وجود مطالبات سنگین به کار خود ادامه داده و از فصل محدود ساخت و ساز در استان استفاده می‌کنند.

رئیس انجمن شرکت‌های ساختمانی آذربایجان شرقی گفت: این موضوع نشان از توان مالی این شرکت‌ها است که با وجود محدودیت تخصیص به کار خود ادامه می‌دهند.

*مطالبه یک هزار میلیارد ریالی از دولت

وی ادامه داد: مجموع پیمانکاران در طرح‌های ملی و استانی و نیز طرح‌های غیر عمرانی مطالبات کلان بیش از یک هزار میلیارد ریال است.

فرزانه با تاکید بر استفاده از تجارب و توان شرکت‌های ساختمانی در امر اصلاح بافت فرسوده گفت: این شرکت‌ها در امر مسکن مهر توان خود را نشان داده‌اند که این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

* انتقاد از عملکرد برخی تعاونی‌های مسکن در زمینه مسکن مهر

رئیس انجمن شرکت‌های ساختمانی آذربایجان شرقی با انتقاد از عملکرد برخی تعاونی‌های مسکن در زمینه مسکن مهر اظهار داشت: این عملکرد در مقایسه با عملکرد شرکت‌های ساختمانی و انبوه‌سازان باید در تصمیم‌گیری‌های آتی مورد توجه باشد.

فرزانه با اظهار نگرانی از وضعیت بافت فرسوده و حاشیه نشینی در تبریز گفت: باید قبل از اینکه حادثه‌ای جدی و عمیق در این زمینه رخ دهد در این زمینه اقدام کرد.

 

 

    نظرات