اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق کشور در سال99

اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب وبرق استان گیلان در سال 99 در محل سالن کنفرانس شرکت آب منطقه ای گیلان و همچنین در سراسر کشور با حضور ویدئو کنفرانسی وزیرنیرو ، برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان ؛ دکتر رضا اردکانیان در ابتدای جلسه ویدئو کنفرانس با تبریک سال نو به مجموعه همکاران وزارت نیرو ، برای بیماران درگیر با ویروس کرونا آرزوی صحت و سلامتی و طلب غفران الهی برای درگذشتگان بر اثر این بیماری نمود.

وزیر نیرو با اشاره به شرایط عمومی کشور از نظر اقتصادی و اجتماعی و برنامه های سال 99 وزارت نیرو و همچنین پویش الف-ب ایران ، تصریح کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه از سوی استکبارجهانی امسال جزء سخت ترین سالها خواهد بود و کشور می بایست آماده مواجه شدن با این وضعیت باشد و ادامه داد ؛ با توجه نامگذاری سال جاری  با عنوان "جهش تولید "  از سوی مقام معظم رهبری ؛ ما باید حداکثر تلاش را از خود نشان دهیم و تاکید نمود : تنها از این طریق می توانیم بر دشمن پیروز شده و بر تحریمها فائق آمده و تهدیدها را به نحو احسن به فرصت تبدیل نمائیم .

دکتر اردکانیان، اعمال تحریمها را یک جنگ روانی دانست و عنوان کرد: با شیوع و گسترش بیماری کووید 19 دنیا وارد میدان جنگ دیگری شده که آغازگر آن قدرتهای بزرگ جهان هستند و ضرر این بیماری همه مردم جهان را درگیر نموده است ..

وزیر نیرو به کار بزرگ تیمی پویش هر هفته الف-ب - ایران، تاکید کرد و گفت:در قالب این پویش تعداد 227 پروژه آب وبرق با اعتباری بالغ بر 33 هزار میلیارد تومان به افتتاح و بهره برداری رسید و این جز با همفکری و همدلی همه همکاران میسر نمی شد و اظهار داشت: بایستی همه تلاش کنیم تا طرحهای نیمه تمام دولت تدبیر و امید در بخش صنعت آب وبرق کشور تا پایان سالجاری به بهره برداری برسد .

دکتر اردکانیان، به یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در راستای چابک سازی اشاره کرد و گفت: این چابک سازی بزرگ و ماندگار در اکثر استانها به اتمام رسیده و در معدود استانهای مانده هم در دست اجراست .

وی  به انتخاب مدیران عامل شرکتهای صنعت آب وبرق از طریق فراخوان، تصریح کرد: این روند در جهت شایسته گزینی و انتخاب اصلح بوده و در این جریان تبعیض ها نیز از بین می رود .

دکتر اردکانیان به کارنامه روشن وزارت نیرو در سال 98 اشاره کرد و افزود: این موضوع باعث شد در جشنواره شهید رجائی سال گذشته به عنوان دستگاه برتر انتخاب شویم .

وزیر نیرو به برنامه های این وزارتخانه در سال 99 به عنوان مهمترین بخش این جلسه اشاره  و تصریح نمود : توجه به کیفیت نیروی انسانی و رفتارهای مدیریتی،ارتباط با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به صورت اصولی و درک جایگاههای مدیران و نمایندگان در یک فهم مشترک، جانشین پروری ، ادامه یکپارچه سازی مدیریت بخش آب و آبفا ، توجه ویژه به تامین برق پایدار در فصل گرمای پیش رو ،اجرای مصوبه اخیر هیئت وزیران و چابکسازی ستاد آب ، مدیریت مناسب سدها و سیلاب ، نهایی کردن طرحهای سازگاری با کم آبی در استانها از اهم برنامه های وزارت نیرو در سال 99 خواهد بود  .

دکتر اردکانیان به استفاده از ظرفیتهای قانونی بودجه سال 99در تسویه و تهاتر بدهیهای وزارت نیرو با پیمانکاران وتجهیز شرکتهای آبفا، اجرایی کردن برقراری حق النظاره کشاورزی برای چاههای مجاز و غیر مجاز،حل موضوع مطالبات بین شرکتهای صنعت آب و برق در اسرع وقت ، استفاده از مصالح رودخانه ای در راستای ساماندهی رودخانه ها ،رعایت اصول بهداشتی و توسعه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری  و همراهی با ارباب رجوع در حد امکان تاکید نمود

وزیر نیرو در پایان یکبار دیگر با تبریک سال نو برای همه همکاران این وزارتخانه ، برایشان و آحاد ملت شریف ایران عزیز از خدای متعال آرزوی سلامتی و موفقیت نمود.