تدوین طرح تفصیلی نهایی نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهرظرف ۶ ماه آینده / ...

تدوین طرح تفصیلی نهایی نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهرظرف ۶ ماه آینده / ...

تدوین طرح تفصیلی نهایی نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهرظرف ۶ ماه آینده / تبدیل پلاک های تخریب شده منطقه ثامن به فضای سبز جای تقدیر دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از تدوین طرح تفصیلی نهایی نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهرظرف ۶ماه آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد در حاشیه بازدید ازمنطقه ثامن و اقدامات انجام شده در بافت پیرامونی حرم مطهر در خصوص تعیین تکلیف طرح نوسازی بافت فرسوده این منطقه افزود: توافقات در خصوص طرح تفضیلی نهایی بافت پیرامونی حرم مطهر انجام و از سوی وزارت راه وشهرسازی به دانشگاه تهران برای تدوین طرح ماموریت داده شده است.
وی با بیان این که برای تدوین طرح تفضیلی نهایی ۶ماه زمان درنظر گرفته شده است؛ اظهارکرد: در این مدت پاسخگویی به شهروندان با توجه به تصمیمات شورای عالی شهرسازی ومعماری و طرح های تفضیلی قبلی و درحال تدوین انجام خواهد شد.
حسین نژاد به تبدیل زمین های پلاک های تخریب شده منطقه ثامن به فضاهای سبز وشهری اشاره وتصریح کرد: در راستای اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهرپلاک هایی تملک و تخریب شده و به حال خود رها شده بود که این موضوع سیما و منظراین منطقه را مخدوش کرده بود.
معاون شهرسازی ومعماری شهرداری مشهد ادامه داد: اگر برای ساماندهی این زمین ها در انتظار کامل شدن تملک ها می شدیم زمان طولانی این زمین ها به صورت رها شده باقی می ماند که در اقدامی قابل تقدیر شهرداری منطقه ثامن این زمین ها را تبدیل به فضاهای سبز و شهری کرده است.
وی درخصوص تعیین تکلیف طرح بلند مرتبه سازی در شهر مشهد نیز گفت: برای بلند مرتبه سازی طرح مستقلی وجود ندارد و بلند مرتبه سازی در قالب طرح های تفصیلی هفت گانه انجام خواهد شد که این طرح ها درحال تهیه است.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات