حاصل پایش مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در تعطیلات نوروزی

حاصل پایش مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در تعطیلات نوروزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، مهدی طاهری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین در این خصوص اظهار داشت: تعداد ۵۷۱ نفر از مامورین یگان حفاظت محیط زیست  در ایام تعطیلات به صورت شبانه روزی جهت حفاظت و حراست از محیط زیست و تنوع زیستی استان در مناطق تحت مدیریت و حوزه استحفاظی حضور فعال داشته و به اجرای قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست و پایش مستمر از مناطق و زیستگاه های حیات وحش و پیشگیری از جرائم زیست محیطی پرداخته که  در این ایام مامورین علاوه بر جلوگیری از تخلفات، موفق به شناسایی و دستگیری ۱۷ نفر متهم  به تخلفات زیست محیطی و شکار و صید شدند که در این زمینه ۱۳ پرونده تخلف در مراجع قضایی تشکیل شد.

مهدی طاهری ضمن اشاره به این موضوع که تعداد کل تخلف کشف شده ۱۳ پرونده شامل شکار و صید غیر مجاز ۷ فقره، آلودگی محیط زیست ۳ فقره، تعلیف غیر مجاز ۱ فقره، تخریب محیط زیست و تصرف اراضی ملی ۲ فقره، تعداد کل متهمین این پرونده ها ۱۷ نفر بوده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین ادامه داد: از متهمین شکار و صید، لاشه پرندگان شکار شده شامل یک بهله پرنده شکاری دلیجه از خانواده شاهین سانان، ۹ قطعه کبوتر جنگلی، ۲ قطعه کبوتر چاهی، ۱ قطعه سار، یک قطعه قمری، ۱۰ قطعه زاغی و کلاغ و ۹ قطعه سهره طلایی، ۵ قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی وpcp و تعداد زیادی فشنگ ساچمه زنی، تور، طناب و قفس مخصوص زنده گیری پرندگان وحشی ، دوربین چشمی و سایر ادوات کشف و ضبط شده است.

مهدی طاهری همچنین گفت: دو دستگاه خودرو حمل پس آب که به صورت غیر مجاز در حال تخلیه فاضلاب در طبیعت بودند با همکاری مامورین انتظامی توقیف و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار کرد: مامورین موفق به کشف و توقیف تنه درختان جنگلی و ممنوع القطع شامل زالزالک، ون، داغداغان، گردو و.. به میزان  دو متر مکعب معادل وزنی ۱۵۰۰ کیلوگرم از دو نفر متهم که به صورت غیر مجاز نسبت به قطع  و حمل چوب این درختان در منطقه الموت اقدام کرده بودند، شدند.

طاهری ادامه داد: از دیگر اقدامات مامورین یگان حفاظت محیط زیست می توان به شناسایی و رفع تصرف بیش از ۹۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده طارم سفلی اشاره کرد که در یک عملیات مشترک بین یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی رفع تصرف و در محل صورتجلسه شد.

وی در پایان اعلام کرد مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن آماده باش کامل و با تمام تجهیزات و امکانات موجود به صورت مستمر و شبانه روزی نسبت به پایش از محیط زیست و محیطهای طبیعی و زیستگاه های حیات وحش اقدام نموده و نسبت به شناسایی افراد متخلف اقدام و با هرگونه فعالیتی که منجر به  تخریب و آلودگی محیط زیست گردد با قاطعیت و طبق قانون برخورد لازم صورت خواهد گرفت .
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات