برگزاری فراخوان انتخاب پیمانکار برای اجرای عملیات ساخت مسکن اقدام ملی

برگزاری فراخوان انتخاب پیمانکار برای اجرای عملیات ساخت مسکن اقدام ملی

برگزاری فراخوان انتخاب پیمانکار برای اجرای عملیات ساخت مسکن اقدام ملی/ شروع عملیات اجرایی ۱۰۰۰ واحد مسکونی شاهین شهر
عملیات ساخت مساکن طرح اقدام ملی در شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر استان که بصورت آپارتمانی است از طریق برگزاری فراخوان انتخاب پیمانکار می شود.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن با اشاره به اولین جلسه هماهنگی نحوه اجرای طرح اقدام ملی در استان، اظهار داشت: روز شنبه مورخ ۱۶ فروردین ماه طی نشستی با حضور معاونین مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کارشناسان آن حوزه، تصمیماتی در خصوص عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن اتخاذ شد.
قاری قرآن بیان کرد: در این طرح ملی که ۴۰۰ هزار واحد مسکن در استان های مختلف کشور ساخته می شود، حدود ۱۸درصد، معادل ۷۰ هزار و ۷۸۰ واحد مسکونی سهم استان اصفهان است. از این میزان ۴۱ هزار و ۵۰۰ واحد در سه شهر جدید بهارستان، فوالدشهر و مجلسی ساخته می شود و ۲۹ هزارو ۲۸۰ واحد در دیگر شهرهای استان و مطابق با سرفصل های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی احداث می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۱۲۱۲۱ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن ساخته می شود گفت : با توجه به تنظیم تفاهمنامه با بنیاد مسکن، دستورالعمل های لازم به ادارات راه و شهرسازی شهرستان های استان ابلاغ شد تا نسبت به واگذاری زمین به بنیاد مسکن جهت احداث ۴۴۲۵ واحد در ۴۷ شهر استان بصورت اجاره ۹۹ ساله و احداث ۱۷۴۰ واحد در ۷ شهر استان بصورت فروش اقساطی اقدام شود.
وی همچنین بیان کرد: قرارداد ۱۰۰۰ واحد مشارکتی درشاهین شهر با بنیاد مسکن منعقد شد و عملیات اجرایی آن آغاز شد.
قاری قرآن در ادامه گفت: از دیگر اقدامات انجام شده در طرح اقدام ملی مسکن استان اصفهان می توان به شناسایی و تامین زمین به میزان ۷۲۲۹۲۳ متر مربع برای ۷۱۶۵ واحد مسکونی، برنامه ریزی برای تامین و واگذاری زمین برای اقشار ویژه به میزان ۶۹۸۷ واحد و برنامه ریزی برای تهیه طرح آماده سازی فاز ۱ و ۲ به میزان ۴۲۳ هکتار در ۱۰ شهر استان اشاره کرد.
وی عنوان کرد: عملیات ساخت مساکن طرح اقدام ملی شهرهایی که بصورت آپارتمانی طراحی شده است از جمله شاهین شهر، کاشان، زرین شهر، مبارکه، شهرضاو ... از طریق برگزاری فراخوان و انتخاب پیمانکار انجام می شود.
مدیرکل استان اصفهان همچنین خاطرنشان کرد: شرایط انبوسازان تا هفته آینده در سایت اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام می شود و انبوه سازان واجد شرایط می توانند آمادگی خود را جهت ارزیابی اعلام کنند.
قاری قرآن در خصوص آن دسته از مساکن طرح اقدام ملی که در شهرهای کوچک استان واقع شده و بصورت ولایی طراحی شده است، گفت: مدیریت ساخت این دسته از مساکن به متقاضیان واگذار می شود و دولت نظارت بر اجرای طرح را بر عهده خواهد داشت. براساس این طرح زمین به گروه های دو الی سه نفره واگذار می شود و متقاضیان می توانند بصورت خود مالک، خودشان پیمانکار انتخاب کرده و با تسهیلات پرداختی نسبت به اجرای ساخت اقدام کنند.
وی تاکیید کرد: دراین طرح قیمت زمین بصورت پلکانی و طی پنج سال با دوره تنفس دو ساله اخذ می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه گفت: با توجه به شرایط خاص بوجود آمده مربوط به ویروس کرونا تصمیماتی اتخاذ شده تا از ابتدای اردیبهشت ماه، متقاضیانی که در مرحله اول ثبت نام کرده و تایید شده اند بر اساس پیامک دریافتی، جهت تکمیل پرونده به ادارات شهرستانی بنیاد مسکن در هر شهرستان مراجعه کنند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات