پیش بینی افزایش دمای هوا و بارش رگبار باران در استان

پیش بینی افزایش دمای هوا و بارش رگبار باران در استان

پیش بینی افزایش دمای هوا و بارش رگبار باران در استان

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد، افزایش دمای هوا و بارش رگبار باران پیش بینی کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با توجه به بررسی نقشه های هواشناسی از امروز (شنبه) با تقویت سیستم بارشی شاهد تشدید ناپایداری ها در سطح استان خواهیم بود لذا افزایش مقدار بارش ها (به صورت رگبار باران گاهی رعد و برق، در نواحی مستعد بارش تگرگ) توام با وزش باد شدید پیش بینی می شود.
فعالیت این سامانه بارشی (امروز تا روز سه شنبه)، آبگرفتگی معابر، ایجاد رواناب، سیلابی شدن مسیل ها را در سطح استان (امروز و امشب در برخی نقاط جنوبی و غربی، شنبه تا دوشنبه در غالب نقاط استان به ویژه در نیمه غربی و نواحی شمالی) در پی خواهد داشت.
همچنین از امروز تا صبح روز یکشنبه دمای هوا در استان افزایش می یابد اما از روز یکشنبه تا صبح چهارشنبه، به تدریج شاهد کاهش دما خواهیم بود.
طی ۲۴ ساعت گذشته باخرز با کمینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین و بردسکن با بیشینه دمای ۱۴درجه سانتیگراد گرمترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. دراین مدت کمینه و بیشینه دمای شهر مشهد به ترتیب ۲ و ۴ درجه سانتیگراد بوده است.
همچنین آسمان امروزشنبه شهرستان مشهد، نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد درخنک ترین زمان ۸درجه سانتیگراد که در گرم ترین زمان به ۲۰ درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات