94 درصد از مخزن سد کوثر گچساران پر شد

94 درصد از مخزن سد کوثر گچساران پر شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اکبر خدری" با بیان این خبر گفت: در حال حاضر با احتساب رسوب‌های ورودی به سد کوثر، حجم مفید مخزن این سد 547 میلیون مترمکعب است که 514 میلیون مترمکعب معادل 94 درصد از حجم آن پر شده و همچنان شرایط این سد مدیریت و کنترل می‌شود.
وی، با اشاره به اینکه میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تا کنون در ایستگاه هواشناسی سد کوثر 354 میلی‌متر است، افزود: در حال حاضر حجم خالی مخزن سد کوثر 33 میلیون مترمکعب، دبی ورودی 51 مترمکعب بر ثانیه و دبی خروجی آن نیز 44 مترمکعب بر ثانیه است که بر همین اساس، سیلاب‌ها و آوردهای بالادست این سد، به خوبی مهار و مدیریت خواهد شد.
خدری، با بیان اینکه حجم رها شده جهت پیش‌بینی سیلاب از ابتدای فروردین سال جاری، 27 میلیون مترمکعب بوده است، اظهار داشت: مجموع ورودی به مخزن سد کوثر از ابتدای سال آبی تاکنون، 253 میلیون مترمکعب و خروجی مخزن از ابتدای سال آبی نیز 236 میلیون مترمکعب بوده است.
وی، افزود: از ابتدای سال آبی، میزان مصارف از سد کوثر به تفکیک، 21 میلیون مترمکعب برای کشاورزی، 2 میلیون مترمکعب برای صنعت، 94 میلیون مترمکعب برای شرب و 56 میلیون مترمکعب نیز برای سایر مصارف بوده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات