تقدیر استاندار خراسان رضوی از تصمیمات کرونایی  ...

تقدیر استاندار خراسان رضوی از تصمیمات کرونایی ...

تقدیر استاندار خراسان رضوی از تصمیمات کرونایی شورای اسلامی شهر مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار با مدیران رسانه های استان خراسان رضوی از اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد در زمینه مقابله با کرونا قدردانی کرد و گفت که از این دست همکاری‌ها کم نبوده است.

وی به بحرانی که این روزها شرایط را قرمز کرده است، اشاره کرد و گفت که سیاست‌های استان در حوزه مقابله با کرونا مبتنی بر نظرات کارشناسی است و امروز هم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حال رسیدن به یک شیب نسبتا باثبات هستیم.

رزم‌حسینی اضافه کرد: بسته شدن درهای حرم مطهر رضوی با هدف مقابله با شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا یک مسئله راهبردی محسوب می‌شود و اگر سیاست محدودسازی حضور زائران در حرم مطهر رضوی عملیاتی نمی‌شد، حالا باید با یک فاجعه انسانی در مشهد دست و پنجه نرم می‌کردیم.

او تأکید کرد: یکی از مطالبات جدی ستاد مقابله با ویروس کرونای خراسان‌رضوی از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، همین است که درهای حرم مطهر امام رضا(ع) برای رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا، همچنان تا اطلاع ثانوی تعطیل باشد.

استاندار خراسان‌رضوی تأکید کرد: درصورتی‌که ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به این جمع‌بندی برسد که درهای حرم باید به روی زائران گشوده شود، هرگونه اقدامی در این زمینه باید به‌صورت گام‌به‌گام و تدریجی اجرایی شود.

بخش دیگری از صحبت‌های رزم‌حسینی به شعار سال ارتباط داشت. او با اشاره به نام‌گذاری سال99 از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان سال «جهش تولید»، گفت که معتقد است با بخش‌نامه و دستورالعمل نمی‌توان این شعار را عملیاتی کرد.

به گفته استاندار خراسان‌رضوی، تحقق شعار «جهش تولید» جز با حذف بوروکراسی اداری، رفع مشکلات پیش روی صدور مجوزها و تسهیل فضای کسب‌وکار امکان‌پذیر نیست.

رزم‌حسینی با تأکید بر اینکه در راستای «جهش تولید» باید یک ‌صدا از خراسان‌رضوی به گوش مدیران پایتخت‌نشین برسد، افزود: باید به‌صورت واقعی این موضوع در استان عملیاتی شود که البته اراده آن هم در استان وجود دارد.

رزم‌حسینی در بخش پایانی صحبت‌هایش از همراهی رسانه‌ها قدردانی کرد و از آن‌ها خواست که اصحاب رسانه هم در مسیر تحقق شعار سال و حاکم شدن نهضت کار و تولید بر فضای استان به مجموعه مدیران دستگاه‌ها کمک کنند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات