جلسه تبیین لزوم سرمایه گذاری برای اجرای فاز ۲ بوستان ملل ساری

جلسه تبیین لزوم سرمایه گذاری برای اجرای فاز ۲ بوستان ملل ساری

رجبی شهردار ساری: فاز ۲ بوستان ملل تحول در گردشگر پذیری ساری را موجب خواهد شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در ابتدای این جلسه شهردار ساری با ارائه گزارشی از روند فراهم سازی مقدمات اجرای این پروژه گفت: : پروژه فاز دوم ملل یکی از بزرگترین پروژه های در حال اجرا است که بیش از هزار میلیارد هزینه خواهد داشت لذا شهرداری ساری با حمایت‌های اعضای محترم شورای اسلامی شهر و استاندار محترم توانسته است  با جذب سرمایه گذار مطمئن و متعهد، این پروژه بزرگ را که متاسفانه مدتی  روند اجرایی آن معطل مانده بود، فعال کند.

وی داشتن عزم جدی همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مرتبط با این موضوع را مهم‌ترین عامل تسریع عملیات اجرایی این پروژه دانست و افزود: از استاندار محترم می خواهم همچون همیشه با حمایت های خود از شهرداری مرکز استان، دستگاه‌های اجرایی مرتبط را مکلف به همکاری برای رفع موانع موجود نماید تا با سرعت یافتن روند اجرایی، این پروژه به اتمام برسد چراکه ملل۲ نه تنها برای ساری بلکه متعلق به کل استان است.

رجبی در ادامه از حمایت‌های رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ساری در اجرای پروژه فاز دوم بوستان ملل نیز قدردانی کرد و گفت: فرصت را مغتنم می شمارم و از حمایت ها و نظارت‌های عالیه رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر در مسیر راه اندازی مجدد عملیات این پروژه و نیز تلاش برای رفع موانع موجود برای  جذب سرمایه گذار، قدردانی می نمایم.

شهردار ساری گفت: رفع موانعی که زمینه ‌ساز کاهش سرعت عملیات اجرایی پروژه خواهند بود، باید در اولویت قرار گیرد؛ لذا پیشنهاد می‌شود کارگروهی متشکل از نمایندگان استانداری، شهرداری، آب و فاضلاب، دادگستری و  دستگاه‌های مرتبط تشکیل شود تا  مشکلات و موانع موجود در  مسیرکار بررسی و مرتفع شود.

حسین زادگان استاندار مازندران: فاز ۲ بوستان ملل با همکاری دستگاهها بسرعت اجرا شود

در ادامه، احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز با تاکید بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌های مرتبط با پروژه فاز دوم ملل گفت: این پروژه از بزرگترین پروژه های گردشگری استان است که  باید عملیات اجرایی آن با عزم جدی و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط تسریع گردد.

حسین زادگان رعایت قوانین و الزامات مربوط به حریم و بستر رودخانه تجن در راستای ایمن‌سازی محیط و نگاه به مسائل زیست محیطی را ضروری دانست و اظهار داشت: مجری پروژه باید به  مسائل اجتماعی پیرامونی این پروژه توجه داشته باشد و در اجرا، کلیه قوانین مربوط به بستر و حریم رودخانه، برای حفظ امنیت پروژه در حین کار و پس از بهره برداری را لحاظ نماید. ضمنا رویکرد حفظ طبیعت و در نظر گرفتن اصول اکوتوریسم الزامی است.

شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری: همراهی دستگاهها در اجرای این پروژه بزرگ ضروری است

همچنین در این نشست شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری نیز بر ضرورت همکاری دستگاه ها مربوطه تاکید کرد و گفت: برای اجرای چنین پروژه ای ضروری ترین موضوع، همکاری و همدلی همه دستگاه های اجرایی مرتبط در راستای دستیابی به اهداف بزرگ این پروژه که همان ایجاد محیط مناسب گردشگری برای مرکز استان است، خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی مهمترین کاری که برای استمرار فعالیتهای شهری باید انجام داد ، تقویت منابع شهرداری است که این هم با فعال نمودن اقتصاد شهری میسر خواهد شد و به نظرم اجرای فاز ۲ بوستان ملل گام بلندی در این راستا خواهد بود.


زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری: اجرای فاز ۲ بوستان ملل نیاز به عزم همگانی دارد

علی اکبر زلیکانی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری نیز اظهار داشت: این پروژه نیاز به عزم همگانی دارد و به نظر می رسد هماهنگی دستگاه های اجرایی برای پیشبرد این موضوع باید بیش از پیش باشد تا در آینده ای نزدیک شاهد تحولی شگرف در رشد و توسعه گردشگری در استان مازندران و شهر ساری باشیم.

در ادامه مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مرتبط به بحث و تبادل نظر در خصوص شناسایی، بررسی و رفع موانع موجود جهت تسریع عملیات اجرایی پروژه فاز دوم ملل، پرداختند.

گفتنی است پروژه فاز دوم بوستان ملل در مساحت ۳۲۰ هکتار حد فاصل پل کابلی تا منطقه تنگه لته با تعریف هفتاد کاربری مختلف از قبیل کاربری‌های تجاری، مذهبی، موزه تاریخی، محیط های تفریحی، شهربازی و ... یکی از بزرگترین پروژه های گردشگری شمال کشور است که با دستور و پیگیری های مجدانه عباس رجبی شهردار ساری، پس از آنکه مدتی  معطل مانده بود و در  انجام عملیات اجرایی و بهره برداری آن غفلت صورت گرفته بود، در مرحله اول با تکیه بر توان درون سازمانی احیا و راه اندازی شد و در مرحله بعدی با  جذب سرمایه‌گذار مراحل اجرایی و عملیاتی آن شتاب مناسبی گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات