آسفالت بیش از 214 هزار مترمربع از معابر محله‌های هدف بازآفرینی شهری

شهردار کرمان خبر داد:

آسفالت بیش از 214 هزار مترمربع از معابر محله‌های هدف بازآفرینی شهری

شهردار کرمان از آسفالت 214 هزار مترمربع از معابر محله‌های هدف بازآفرینیِ شهر کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده با بیان این‌که این اقدام با مشارکت اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمان انجام می‌شود، گفت: آسفالت معابر محله‌های هدف بازآفرینی، امسال نیز با جدیت دنبال می‌شود.

وی از تحویل قیر مورد نیاز آسفالت محله‌های بازآفرینی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: اگرچه میزان قیر رایگان هنوز مشخص نیست، اما آسفالت معابر پنج تا شش محلۀ شهر کرمان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: محله‌های شهرک صنعتی و قمر بنی‌هاشم، ازجمله محله‌های هدف طرح بازآفرینی شهری است؛ ضمن این‌که روستای الله‌آباد هم هرچند در محدودۀ شهری نیست، اما جزو محله‌های هدف بازآفرینی است.

شهردار کرمان به اقدامات لازم با مشارکت اداره‌کل راه و شهرسازی در زمینۀ اقدام ملی برای مسکن و توسعۀ خدمات در محله‌های بازآفرینی اشاره کرد و گفت: حدود 18 پروژه برای محله‌های هدف بازآفرینی شهر کرمان تعریف شده است.

عالم‌زاده اختصاص قیر رایگان ازسوی دولت و آسفالت محله‌های هدف توسط شهرداری را ازجملۀ این اقدامات برشمرد و گفت: هدف از اجرای سیاست‌های بازآفرینی شهری و برنامه‌های تجدید حیات شهری، ارتقای شرایط کیفی زندگی در سکونت‌گاه‌هایی است که میزان برخورداری و دسترسی ساکنان به خدمات شهری و وضعیت زیرساخت‌های شهری در آن محله‌ها نامناسب است.

لازم به ذکر است؛ طبق گزارش سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری  کرمان، حدود 214 هزار و 535 مترمربع از معابر محله‌های هدف بازآفرینی آسفالت شده از این میزان، 126 هزار و 572 مترمربع در شهرک صنعتی و 87 هزار و 963 مترمربع در محلۀ فیروزآباد شهر کرمان بوده است.

م.ج

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات