تامین آب شرب سالم و بهداشتی بیش از 5 هزار نفر در روستای قولنجی

تامین آب شرب سالم و بهداشتی بیش از 5 هزار نفر در روستای قولنجی

با حضور استاندار آذربایجان غربی، فرماندار شهرستان ارومیه، مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی و مسئولین استانی و محلی، بهره برداری ازچاه جدید تامین کننده آب شرب روستای قولنجی آغاز شد.
محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با تقدیر از اقدامات و تلاش های شرکت آب و فاضلاب برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی مردم در شهرها و روستاهای استان، بر تداوم اقدامات لازم در این خصوص تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی نیز با ارائه گزارش از روند تامین آب شرب در استان اظهار داشت: روستای قولنجی به لحاظ قرار گرفتن در حاشیه دریاچه ارومیه و تاثیرپذیری منابع آبهای زیرزمینی منطقه از خشک شدن دریاچه، آب شرب مردم از نظر کمی با مشکل مواجه بود که رفع مشکل ایجاد شده دردستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته بود.
علیرضا رضوی افزود: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی برای رفع مشکل آب شرب دراین روستا، حفر و بهره برداری از چاه آب تامین کننده آب شرب با پنج میلیارد و 500 میلیون ریال سرمایه گذاری را انجام و500 متر خط انتقال و 500 متر خط انتقال نیروی برق را نیز اجرا کرده است.
وی گفت: پیش از این، آب شرب این روستا با یکهزار و 700 خانوار، از طریق سه حلقه چاه تامین می شد که با بهره برداری از چاه جدید حفر شده، آب شرب مورد نیاز مشترکین، از نظر کمی و کیفی ارتقای قابل توجهی خواهد یافت.
شایان ذکراست، روستای قولنجی از توابع بخش انزل ارومیه در 45 کیلومتری این شهرستان قرار داشته و یکی از بزرگترین روستاهای استان آذربایجان غربی از لحاظ وسعت و جمعیت به شمار می رود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی

  شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی

  شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی یک شرکت در شهر ارومیه می باشد

   نظرات