موزه شعر و ادب آذربایجان تجهیز و آماده سازی می‌شود

موزه شعر و ادب آذربایجان تجهیز و آماده سازی می‌شود

به گزارش شهریار، احمد حمزه‌زاده به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از روند آماده‌سازی و تجهیز موزه شعر و ادب آذربایجان واقع در مقبرةالشعرا تبریز بازدید کرد.

او در این بازدید با تاکید به لزوم تسریع تجهیز و آماده‌سازی موزه شعر و ادب آذربایجان، گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های فرهنگی آذربایجان، پیشینه غنی آن در حوزه شعر و ادبیات است که نقش آن را شاعران و ادیبان بزرگی در کتیبه روزگار آذربایجان و ایران ماندگار ساخته‌اند.

حمزه‌زاده با اشاره به اینکه مقبرة‌الشعرا از مهم‌ترین اماکن فرهنگی استان به شمار می‌آید که نقش ادبیات کهن تا معاصر را می‌توان در آن یافت، ادامه داد: این مکان مقدس ادبی شاعران و ادیبان بزرگی را در دل خود جای داده است که همه ساله بسیاری از شیفتگان شعر و ادب ایران و آذربایجان را گردهم می‌آورد، از این‌رو در راستای تجهیز شایسته این مکان و تبدیل آن به موزه‌ای تخصصی، مجوز فعالیت موزه شعر و ادب آذربایجان صادر شده و تحت پوشش اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظارت اداره‌کل میراث فرهنگی استان به موزه‌ای فعال در این حوزه تبدیل خواهد شد.

او یادآور شد: اداره‌کل میراث فرهنگی استان به‌طور مستمر بر نحوه مرمت بنا و همچنین تهیه محتوای با ارزش و تخصصی این موزه نظارت خواهد داشت و اقدامات لازم را در این راستا انجام خواهد داد.

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه تجهیز موزه شعر و ادب آذربایجان به سرعت در حال پیگیری است، ادامه داد: با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان، روند تجهیز و مرمت موزه شعر و ادب آذربایجان تسریع یافته و در آینده‌ای نزدیک مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

او تاکید کرد: با توجه به اینکه موزه شعر و ادب آذربایجان از اهمیت بسیاری برخوردار است، از این‌رو با همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی نظیر اداره‌کل میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین شهرداری تبریز در تلاشیم تا در اسرع وقت محتوای موزه شعر و ادب آذربایجان را تهیه و این مکان را آماده بازدید علاقمندان کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات