مشکل کمبود آب 20 روستای شهرستان قروه در کردستان حل شد

مشکل کمبود آب 20 روستای شهرستان قروه در کردستان حل شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جبار کلوندی" اظهار کرد: در این پروژه، مشکل کمبود آب اهالی روستاهای مالوجه و توغان در بخش دلبران با حدود 1100 اشتراک و 5 هزار نفر جمعیت که تأمین آب آنها از طریق مجتمع قصلان صورت می‌گرفت، برطرف شد.
وی با بیان اینکه منابع تأمین آب در نظر گرفته شده این منطقه، دو چاه با ظرفیت تأمین آب 10 و 16 لیتر بر ثانیه واقع در روستای مظفرآباد بود، خاطرنشان کرد: آب مورد نیاز این روستا با 200 اشتراک و 21 روستای دیگر از این چاه‌ها تأمین می‌شد.
کلوندی با اشاره به اینکه در این 20 روستا به‌ویژه در انتهای مسیر کمبود فشار و قطعی آب وجود داشت، تصریح کرد: برای حل مشکل در گام نخست از 16 لیتر بر ثانیه توان خط خروجی آب، به میزان 13 لیتر برثانیه به سمت 20 روستای دیگر هدایت شد و توان آبرسانی به میزان 3 لیتر بر ثانیه در اختیار روستای مظفرآباد قرار گرفت.
مدیر امور آبفای قروه گفت: در قدم بعدی از آنجا که یکی از این چاه‌ها با توان 22 ساعت در شبانه‌روز کار می‌کرد، توان تأمین و پمپاژ آب از این چاه به 24 ساعت ارتقا یافت، ضمن آنکه برای روستای مالوجه نیز با توجه به توپوگرافی خاص آن 3 شیر فلکه خطوط اصلی تنظیم شد تا کار هدایت آب به مناطق بالادست نیز به خوبی انجام گیرد.
به گفته وی، مجموع این تدابیر و تلاش چهار شبانه‌روزی در شرایط خطر بیماری کرونا موجب شد تا 20 روستای بخش مذکور از جمله روستاهای واقع در انتهای مسیر(توغان و مالوجه) در تمامی ساعات شبانه‌روز از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شوند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات