توله‌ی خرس تلف شده در مریوان به پارک پردیسان انتقال داده شد

توله‌ی خرس تلف شده در مریوان به پارک پردیسان انتقال داده شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان اظهار داشت: اواخر فروردین ماه امسال یک قلاده خرس ماده در حدود اراضی روستای بلچه سور از توابع مریوان به دلیل نامشخصی تلف شده بود که دارای یک توله دو ماهه بود و برای حفظ جان، نگهداری و پرورش آن چند روز در اداره حفاظت محیط زیست مریوان نگهداری و سپس به اداره کل محیط زیست منتقل شد .

فریبا رضایی تصریح کرد: توله خرس ها معمولاً تا سن سه سالگی برای حفاظت و تغذیه، به مادر خود وابسته هستند و این توله خرس هم در مرحله حساس ۲ تا ۳ ماهگی از زندگی قرار دارد و ضروری است که در مکان مناسب و تحت نظر دامپزشکان متخصص  برای بررسی جسمانی و بالینی نگهداری شود.

وی یادآور شد: این توله خرسه دو ماهه به پارک طبیعت پردیسان تهران منتقل شد و تا سن ۲ الی ۳ سالگی در این محل نگهداری و در آتیدر کمیته های مربوطه معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان در خصوص محل زندگی و زیستگاه این خرس تصمیم گیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این توله خرس که در نیم کلیومتری مادرش توسط محیط بانان پیدا شد ابتدا حال مناسبی نداشت که در مدت چند روزه نگهداری در کردستان با تلاش همکاران ، دامپزشکی استان و سرکشی انجمن های مردم نهاد دارای تجربه استان وضعیت جسمانی مساعدی پیدا کرد و بعد از اخذ تاییدیه سلامت از سوی دامپزشکی به تهران انتقال داده شد.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال ۹۷هزار ، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است .

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات