اقدامات شهرداری مشهد در همه حوزه ها به ویژه حوزوه های ترافیکی چشمگیر ...

اقدامات شهرداری مشهد در همه حوزه ها به ویژه حوزوه های ترافیکی چشمگیر ...

اقدامات شهرداری مشهد در همه حوزه ها به ویژه حوزوه های ترافیکی چشمگیر است/ کاهش ۸ درصدی تلفات جانی تصادفات شهر مشهد درسال۹۸

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی با اشاره به کاهش ۸ درصدی تلفات جانی تصادفات در مشهد طی سال۹۸ گفت: اقدامات شهرداری مشهد در همه حوزه ها به ویژه حوزوه های ترافیکی چشمگیر بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد کاظم تقوی امروز در مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری میان شهرداری مشهد و فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در خصوص اجرای طرح های انضباط ترافیکی که با حضور شهردارمشهد، رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر و معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد برگزارشد افزود: سال گذشته سال پرکار و پر مشغله ای برای شهرداری مشهد بود و از سوی مدیریت شهری قدم های شایسته ای جهت خدمات رسانی به مردم برداشته شد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه همکاری و همدلی خوبی میان تمامی دستگاه ها از جمله شهرداری، شورای شهر، نیروی انتظامی، استانداری، آستان قدس، دستگاه قضایی و نماینده ولی فقیه در استان وجود دارد که در کشور زبانزد است.
وی تصریح کرد: وجود همین همدلی باعث شده تا علی رغم وجود مشکلات اقتصادی و رکود در کشور به توفیقات زیادی در استان و شهر مشهد دست پیدا کنیم.
تقوی با بیان اینکه در حالی که بسیاری از پروژه های عمرانی در کشور متوقف شده است اما پروژه های عمرانی در مشهد فعال است اظهارکرد: فعال نگه داشتن پروژه های عمرانی به ویژه در حوزه حمل ونقل و ترافیک از سوی شهرداری مشهد در این وضعیت، در گذشته کم سابقه یا بی سابقه بوده و قابل تقدیر است.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: درحالی که در بسیاری از شهرها شاهد تدوین بودجه های انقباضی بودیم و پروژه های عمرانی دچار رکود شده است شهرداری مشهد پروژه های عمرانی رافعال نگه داشته و تعداد زیادی را به بهره برداری رسانده است که به نمایندگی از نیروی انتظامی بابت این تلاش ها از شهردار، شورای شهر و تمامی پرسنل شهرداری مشهد تشکر می کنم.
وی گفت: با هماهنگی میان پلیس راهور و شهرداری مشهد اتفاقات خوبی در حوزه برقراری نظم و انضباط ترافیکی در شهر مشهد افتاده است اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم.
وی به راه اندازی مرکز مانیتورینگ پلیس راهور مشهد اشاره کرد و افزود: با همکاری شهرداری و شورای شهر مشهد مرکز مانیتورینگ پلیس راهور برای اولین شهر در کشور راه اندازی شد که تاثیرات خوبی در کنترل ترافیک داشته است.
تقوی اضافه کرد: در ادامه این همکاری ها آمادگی این را داریم که در تمامی مناطق شهرداری مشهد ایستگاه های پلیس راهور را راه اندازی کنیم.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی به امضاء تفاهم نامه میان شهرداری مشهد و نیروی انتظامی اشاره وتصریح کرد: امیدواریم با امضا این تفاهم نامه که با ساعت ها کار کارشناسی تدوین شده است شاهد اتفاقات خوبی در راستای ارتقاء نظم و انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت باشیم.
وی با اشاره به کاهش ۸درصدی تلفات جانی تصادفات در شهر مشهد گفت: خوشبختانه با همکاری هایی که میان شهرداری مشهد و پلیس راهور انجام شد سال گذشته ۴۰ نفر کمتر از سال ۹۷ براثر تصادفات جان خود را از دست دادند که امیدواریم با تحقق این تفاهم نامه و همکاری های فی مابین شاهد کاهش بیشتر آمار کشته شدگان و مجروحان حوادث رانندگی باشیم.
وی افزود: امیدواریم که با امضاء این تفاهم نامه شاهد اتفاقات خوب در حوزه نظم و انضباط ترافیکی باشیم.

* مشهد در سال ۹۹ اولین شهری است که ماده ۱۰۸ را در کشور اجرا خواهد کرد
همچنین در ادامه این مراسم سرهنگ دهنوی، فرمانده پلیس راهورخراسان رضوی نیز گفت: ماده ۱۰۸ در قانون برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده است که طی چهار سال از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ باید اجرایی شود.
وی افزود: برای تحقق این موضوع از سال ۹۷ همکاری میان شهرداری مشهد و پلیس راهور استان آغاز شده است و اقدامات خوبی در زمینه ارتقا سطح انضباط ترافیکی انجام شده که خوشبختانه کاهش ۸ درصدی تلفات جانی در پی داشته است.
وی با بیان اینکه ماده ۱۰۸ درشهر های بالای یک میلیون جمعیت باید اجرا شود اظهارکرد: شهر مشهد اولین شهری است که امسال ماده ۱۰۸ را اجرایی خواهد کرد.
دهنوی ادامه داد: در افق اجرای ماده ۱۰۸ هرسال ۱۰ درصد کاهش تلفات تصادفات رانندگی مدنظر قرارگرفته است که امیدواریم امسال نیز با همکاری شهرداری مشهد و اجرای تمهیدات لازم بتوانیم این کاهش را محقق کنیم.

مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات