عدم تمکین بخش ها از مصوبه جابجایی پسماندها در قم پیگیری می شود

عدم تمکین بخش ها از مصوبه جابجایی پسماندها در قم پیگیری می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: بر اساس مصوبه کارگروه مدیریت پسماند در سال ۱۳۹۶ تمامی بخش های استان قم موظف شده اند تا پسماند خود را به سایت پسماند البرز واقع در شهر قم منتقل کنند.


وی با بیان اینکه اجرای دقیق این مصوبه بارها به مسوولان بخش ها تذکر داده شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون «حفاظت از خاک» ایجاد آلودگی ناشی از دفن پسماندها جرم بوده و مرتکبین مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در ادامه افزود: متاسفانه عدم انتقال پسماندها در برخی از بخش های استان منجر به آلودگی شدید اراضی و زیستگاه های طبیعی شده است که به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و به صورت جدی پیگیری می شود.


استقرار واحدهای جمع آوری و بازیافت ضایعات در بافت مسکونی ممنوع استوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: طی دو ماه گذشته حدود ۱۴۰ واحد جمع آوری، تفکیک و بازیافت ضایعات و پسماندها که در جهت شیوع بیماری کرونا خطرآفرین بودند، با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم شناسایی و پلمب شده اند.


موسوی با بیان اینکه تمامی این واحدها باید به خارج از بافت مسکونی منتقل شوند، اظهار داشت: در فرآیند نظارت و پایش واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی، در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی، بر اساس ضوابط قانونی با قاطعیت برخورد خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات