۱۲ کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان میانه در آذربایجان شرقی لایروبی شد

۱۲ کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان میانه در آذربایجان شرقی لایروبی شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدرضا میدانی" با بیان این که به دنبال سیل‌های فروردین ماه سال گذشته، آزادسازی تصرفات و لایروبی رودخانه‌های محدوده فعالیت در اولویت کاری منابع آب این شهرستان قرار گرفته است، افزود: در این خصوص هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی و سایر مقامات محلی انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه هفت محدوده پرخطر در مسیر رودخانه‌ها از نظر احتمال آسیب در زمان بارندگی توسط امور منابع آب این شهرستان شناسایی شده، اظهار کرد: 10 کیلومتر از این نقاط حادثه‌خیز در محدوده شهر میانه واقع شده بود که لایروبی و مسیرگشایی شد.
مدیر امور منابع آب شهرستان میانه با تأکید بر لزوم جلوگیری از تصرف حریم و بستر رودخانه‌های این شهرستان یادآور شد: در این راستا 48 پرونده تشکیل و با دستور مقام قضایی 35 هکتار از تصرفات حریم و اراضی دولتی آزادسازی شده و در آینده نزدیک نیز در خصوص پرونده‌های باقی‌مانده تعیین تکلیف خواهد شد.
به گفته وی، صدور اخطاریه برای متصرفان حریم و بستر رودخانه‌های این شهرستان در محدوده ترکمنچای، آونلیق، گوندوغدی، طوق و شهرچای و آزادسازی و حریم و بستر آنها از دیگر برنامه‌های در حال اجراست که انتظار می‌رود پس از انجام آنها، مقادیر قابل توجهی از حریم و بستر رودخانه‌های تیرچای، گرمی چای و مسیل‌های منتهی به آیدوغموش و شهرچای آزادسازی شود.
میدانی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات انجام شده در محدوده این شهرستان با همکاری و هماهنگی دادستانی، فرمانداری و معاونت‌های ذی‌ربط، بخشداری، شرکت‌های تولید شن و ماسه و پیمانکاران راه آهن میانه- اردبیل انجام شده که جا دارد از تمامی آنها قدردانی شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات