محکومیت شکارچی خرس قهوه ای در مشگین شهربه گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشگین شهر گفت: با پیگیری بخش حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل و حفاظت محیط زیست شهرستان مشگین شهر، عامل شکار یک قلاده خرس قهوه ای که سال گذشته پیرو گزارشات مردمی کشف شده بود، محکوم به پرداخت  ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت به جای حبس تعزیری و پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال ضرر و زیان در حق سازمان حفاظت محیط زیست شد.

یوسف محمدی افزود: مهرماه سال گذشته طی گزارش جوامع محلی مبنی بر مشاهده لاشه یک قلاده خرس قهوه ای واقع در ارتفاعات روستای قلچقلو، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مشگین شهر به محل اعزام و با پیگیری و تحقیقات محلی، ضارب اصلی شناسایی و پس از هماهنگی قضایی و بررسی های میدانی با همکاری نیروی انتظامی با ارائه مستندات، متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

وی اضافه کرد: فرد متخلف با طی مراحل قانونی از طریق دادگاه های کیفری و تجدید نظر محکوم به پرداخت جزای نقدی و ضرر و زیان به حفاظت محیط زیست شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مشگین شهر ضمن تشکر و قدردانی از جوامع محلی و دوستداران محیط زیست ادامه داد: حفاظت از گونه های جانوری از مهمترین رسالت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مشگین شهر بوده و در این زمینه نیازمند همکاری و مشارکت هرچه بیشتر مردم هستیم.

وی از دوستداران محیط زیست خواست هرگونه فعالیت های غیر مجاز و تخلف شکار و صید در حوزه محیط زیست را با شماره تماس ۱۵۴۰ گزارش دهند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات