جلوگیری از برداشت بیش از ۲۶۶ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در...

مدیر امور منابع آب ورامین از انسداد بیش از ۲۶۶ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی طی یک هفته گذشته در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش شبانه روزی و همه جانبه مامورین بازرسی و نظارت امور منابع آب شهرستان ورامین طی روزهای گذشته تعداد یازده ۱۱ حلقه چاه غیرمجاز با مجموع عمق ۳۳۵ متر و با مجموع دبی ۲۰ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این اقدام در جهت صیانت از منابع آب زیرزمینی رقم خورده است، تصریح کرد: با انجام این عملیاتدر  مجموع از تخلیه سالیانه ۲۶۶ هزار و ۵۴۰ متر مکعب در محدوده حوزه عملکرد جلوگیری به عمل می  آید.

مدیر امور منابع آب ورامین ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته از اضافه برداشت یک حلقه چاه با حجم صرفه جویی ۶۳.۱۸ هزار متر مکعب ممانعت بعمل آمد.  همچنین یک مورد دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف، ۲۵ مورد اخطاریه صادر و دو مورد چاه های غیرمجاز شناسایی گردیده است.

داودی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب ورامین بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات