موضوع آب و برق را منطقه‌ای نکنیم/ این‌گونه تعابیر فضای نامساعدی در پیشبرد کارها ایجاد می‌کند/ آب هم مانند برق یک مجموعه سراسری است

موضوع آب و برق را منطقه‌ای نکنیم/ این‌گونه تعابیر فضای نامساعدی در پیشبرد کارها ایجاد می‌کند/ آب هم مانند برق یک مجموعه سراسری است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در حاشیه بهره‌برداری و شروع عملیات اجرایی 10 پروژه صنعت آب و برق در استان مرکزی که در چارچوب سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران صورت گرفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر نقش و سهمی در دامن زدن به این‌گونه مسائل داشته باشیم نگاه که به پشت سر کنیم خرسند نخواهیم بود.
وی تصریح کرد: تعابیری از این قبیل نه تنها کمکی در حل مسائل نمی‌کند که فضای نامساعدی هم در پیشبرد کارها ایجاد می‌کند.
اردکانیان گفت: امیدواریم تامین آب و برق با کمیت و کیفیت مناسب برای همه مردم ما ملاک و مورد نظر باشد، دولت هم وظیفه دارد این کار را انجام دهد؛ مانند برق که شبکه‌ای سراسری است، آب هم یک مجموعه سراسری است.
وزیر نیرو تصریح کرد: ما کشور خشک و نیمه خشکی هستیم، اگر بگوییم «آب، برف و زمین ما»، می‌بینیم که بخش کوچکی از وسعت این کشور پهناور به لحاظ جغرافیایی و اقلیمی، منطقه‌ای شدیدا" سبز و پرآب است.
اردکانیان گفت: ما که نمی‌توانیم از بقیه سرزمینمان صرف‌نظر کنیم، پس خداوند این گونه مقدر کرده که در طول تاریخ و چند هزار سال تمدن کشور همه به عنوان یک خانواده به شکل عادلانه و منطقی و همراه با ضوابط فنی، اقتصادی و زیست محیطی از این نعمت‌های خداوند بهره‌مند باشیم.
وی تاکید کرد: اگر اختلالی در عرضه خدمت هست، وظیفه دولت و دولت‌ها و وزیر نیرو و مدیرانش است که آن را رفع کرده و جوابگو باشند و ما سعی داریم این گونه باشد. از این موضوع که رد شویم باید بقیه را به مسئولان امر برای مدیریت بسپاریم.

برنامه‌های پویش در سال جاری
وزیر نیرو همچنین از بهره‌برداری 9 سد و همچنین آغاز آبگیری 9 سد دیگر جمعا" با ظرفیت تنظیم حدود یک میلیارد و 120 میلیون متر مکعب، 10 شبکه آبیاری و زهکشی با وسعت 54 هزار هکتار، آبرسانی به بیش از 1400 روستای کشور با جمعیت 750 هزار نفر در استان‌های مختلف، به مدار بهره‌برداری آوردن 12 تصفیه‌خانه فاضلاب در 8 استان، 18 تصفیه‌خانه فاضلاب و همچنین طرح‌های صنعت برق اعم از افتتاح 18 واحد نیروگاهی با بیش از 3 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده در ادامه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال جاری خبر داد.
وی از دیگر پروژه‌های امسال پویش به حدود 400 مگاوات نیروگاه‌های تجدیدپذیر در قالب 59 پروژه و نیروگاه های مقیاس کوچک و حدود 2 هزار کیلومتر خط‌های انتقال توزیع و فوق توزیع اشاره کرد و گفت: بخشی از این طرح‌ها همچنین ناظر بر ساز و کارهاست. ما به دنبال افزایش راندمان نیروگاه‌ها، کاهش تلفات در شبکه‌ها و همچنین برنامه صفر 99 (تابستان 99 با خاموشی صفر) هستیم که این پروژه مشترک وزارت نیرو و مردم است.
اردکانیان گفت: بدون اینکه کوچک‌ترین وقفه‌ای در چرخه تولید کشور باشد حتی با افزایش عرضه انرژی به واحدهای تولیدی و حفظ آسایش و امنیت خاطر مردم بنا داریم که اوج بار در تابستان کاهش یابد و بتوانیم با کمک همدیگر در حالی که انرژی بیشتری عرضه می‌کنیم اوج بار کمتری داشته باشیم. یعنی مصرف را در ساعت‌های مختلف مدیریت کنیم که هم سال جهش تولید را یک سال با معنا از حیث آب و برق داشته باشیم و هم تعهدات خود برای صادرات برق انجام دهیم.

این خبر تکمیل می‌شود...
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات