بهره‌برداری از ۱۰۰۰ مترمربع طبقه منفی یک عرصه میدان شهدا

بهره‌برداری از ۱۰۰۰ مترمربع طبقه منفی یک عرصه میدان شهدا

بهره‌برداری از ۱۰۰۰ مترمربع طبقه منفی یک عرصه میدان شهدا

مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد از آماده‌سازی و بهره‌برداری از ۱۰۰۰ مترمربع فضای طبقه منفی یک عرصه میدان شهدا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی شاکری‌روش با بیان این خبر اظهار کرد: کرویدور دسترسی به خط دو قطارشهری در طبقه منفی یک عرصه میدان شهدا توسعه یافته و به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: در این محدوده به جهت تسهیل دسترسی شهروندان به ایستگاه مترو به ویژه توان‌یابان، از دو دستگاه آسانسور که دسترسی شهروندان به ایستگاه مترو را میسر می‌سازد، استفاده شده است.
مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین با بهره‌برداری از این فضا راه پله‌های مربوط به خروج اضطراری که در آن تعبیه شده است نیز در مدار قرار گرفت که به لحاظ مباحث مربوط به پدافند غیرعامل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین ۶ باب واحد تجاری از طبقه منفی یک ساختمان توس نیز در دسترس مسافران خط دو قطارشهری قرار گرفت.
شاکری‌روش از آماده سازی گذر ارتباطی توحید جهت بهره‌برداری خبر داد و خاطرنشان کرد: گشایش و بهره‌برداری گذر ارتباطی توحید در ضلع غربی عرصه میدان شهدا که یکی از شریان‌های اصلی است، دسترسی ایمن عابرین پیاده از شمال به جنوب خیابان توحید و همچنین به عرصه میدان شهدا و بلعکس را تامین می‌کند.
وی اضافه کرد: گذر ارتباطی توحید نقش به‌سزایی در پیشگیری از تداخل عابر پیاده با مسیر خودرو و تامین ایمنی شهروندان دارد و باعث روان‌شدن ترافیک در دور رینگ میدان که شامل دو ورودی در دو سمت خیابان توحید است، می‌شود.
مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد گفت: طی چندماه آینده نصب و فعال سازی پل‌ها و آسانسورهای عابر پیاده در ضلع غربی عرصه میدان شهدا نیز انجام خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات