بازدید دادستان شهرستان گرمی از سد گیلارلو و شبکه آبیاری تحت فشار...

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی با حضور رئیس اداره منابع آب این شهرستان از سد گیلارلو و شبکه آبیاری تحت فشار ایجاد شده در اراضی پائین دست و اطراف سد بازدید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی ضمن بازدید از قسمت های مختلف سد و شبکه آبیاری تحت پوشش سد گیلارلو، مسائل و مشکلات کانال آب آور و شبکه پایاب سد را مورد بررسی قرار داد .

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی در این بازدید ضمن ارائه گزارشی کامل از مشخصات سد گیلارلو و نحوه آبگیری مخزن سد گفت: شرکت آب منطقه ای اردبیل در راستای مدیریت بهینه منابع آب و حمایت از تولید و اشتغال، مخزن سد گیلارلو را برای فعالیت پرورش ماهی به بخش خصوصی اجاره داده و  قسمتی از آب پشت سد را برای انجام فعالیت های کشاورزی  تخصیص داده است .

مهندس رضا بدرزاده افزود: با تخصیص آب برای اراضی پائین دست و اطراف سد، جهاد کشاورزی نسبت به اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار در سطح ۶۳۰ هکتار اقدام نموده است.

وی تصریح کرد: در سالی که بنام جهش تولید از طرف مقام معظم رهبری نامگذاری شده است اداره منابع آب شهرستان گرمی نسبت به تحویل آب به اراضی تحت پوشش شبکه آبیاری در سطح ۴۰۰ هکتار اقدام نموده است .

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان گرمی ضمن حمایت از طرح های تولیدی اجرا شده در اراضی پائین دست و اطراف سد، به حفاظت از منابع آبی تاکید کرد.

گفتنی است سد گیلارلو در ۷ کیلومتری شهر گرمی و در کنار جاده ارتباطی گرمی _ اردبیل واقع شده و محدوده سد بعنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب شده است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات