تولید کاشی‌های سقف با بازیافت کوهی از ضایعات پوشک

تولید کاشی‌های سقف با بازیافت کوهی از ضایعات پوشک

http://bananews.ir/یک شرکت کانادایی در انگلیس قصد دارد زباله‌های پوشک کودکان را به شکل کاشی‌های سقف، بازیافت کند!

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، مردم انگلیس سالانه سه میلیارد پوشک یک بار مصرف استفاده می‌کنند که بیش از نیم میلیون تن ضایعات آن سالانه در محل دفن زباله‌ها جمع‌آوری یا سوزانده می‌شوند.

با وجود استفاده از انرژی سبز در بیشتر ابعاد زندگی، خانواده‌های انگلیسی هنوز از این پوشک‌ها برای کودکان خود استفاده می‌کنند. هر کودک بطور متوسط ۶۰۰۰ پوشک در دوران رشد خود استفاده می‌کند که تجزیه هر کدام از آنها حدود ۵۰۰ سال طول می‌کشد.

شرکت کانادایی نویست (Knowaste) در اولین تاسیسات خود در انگلستان قرار است ۳۶ هزار تن از این ضایعات را به شکل کاشی سقف بازیافت کند.

امید می‌رود که این فناوری انتشار بیش از ۲۲ هزار تن گاز گلخانه‌ای در سال را که برابر با انتشار گاز گلخانه‌ای ۷۵۰۰ خودروست، کاهش دهد.

این تاسیسات که در «وست میدلند» تاسیس شده، اولین کارخانه از پنج مکان پیش‌بینی شده برای برپایی، طی چهار سال آینده است.

این کارخانه قرار است به بازیافت هرگونه پوشک پرداخته که از سرویس‌های بهداشتی، بیمارستانها، مراکز مراقبتهای پرستاری و مهدهای مراقبت از کودکان جمع‌آوری شده‌اند.

به گفته این شرکت، این فناوری بطور جداگانه به بازیافت این محصولات پرداخته و از آنها الیاف و پلاستیک‌های ارزشمند تولید خواهد کرد.

از این مواد بعدها برای تولید محصولات جدید مانند کاشی‌های سقف یا اجزای پلاستیکی و سازهای مبتنی بر الیاف و لوله‌های تجاری استفاده می‌شود.

 

 

 

 

    نظرات