تهیه بسته‌ای با هدف آزادسازی قیمت بلیت هواپیما

تهیه بسته‌ای با هدف آزادسازی قیمت بلیت هواپیما

http://bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از تهیه بسته‌ای خبر داد که بر اساس آن اگر شرکت‌های هواپیمایی علاقه‌مند باشند از هواپیمای جدید استفاده کنند قطعا نرخ هواپیماهای جدید و خدمات آن‌ها می‌تواند متناسب با قیمت متنوع باشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر شهریار افندی‌زاده- نماینده تام‌الاختیار وزارت راه و شهرسازی در هدفمندسازی یارانه‌ها- در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ‌با آقای وزیر صحبت کردم و بحث عمده فعلا این است که پس از افزایش ۱۴ درصدی قیمت بلیت هواپیما تا پایان سال افزایش قیمت در برنامه نیست.

وی با اشاره به این‌که وزیر راه و شهرسازی افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما برای هواپیماهای زیر پنج سال را تکذیب کرده است، گفت: ‌تا پایان سال افزایش قیمت بلیت هواپیما نداریم مگر آنکه کار کارشناسی انجام شود و این امر مورد تایید ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها قرار بگیرد.

افندی‌زاده با بیان اینکه تا پایان سال سوم برنامه پنجم توسعه باید به سمت آزادسازی قیمت بلیت هواپیما برویم، اظهار کرد: در این راستا طرح‌هایی در وزارت راه و شهرسازی در دست بررسی است که مکانیزم و روشی برای این کار اتخاذ شود.

وی با اشاره به این که باید به سمت خرید هواپیماهای جدید حرکت کنیم، گفت:‌ با توجه به اینکه خرید هواپیما توسط شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود این شرکت‌ها باید روشی را در جهت به کارگیری ناوگان جدید اتخاذ کند.

نماینده تام‌الاختیار وزارت راه و شهرسازی در هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: ‌در کشورهای خارجی نیز به این صورت است که مردم خدمات متنوعی را از شرکت‌های هواپیمایی دریافت می‌کنند.

افندی‌زاده خاطرنشان کرد: ‌وزارت راه و شهرسازی در تلاش است متناسب با قانون برنامه‌ پنجم برنامه خود را تهیه و به تایید دولت و مجلس برساند تا به سمت اجرای احکام برنامه پنجم که همان آزادسازی نرخ بلیت هواپیما تا پایان سال سوم برنامه پنجم توسعه است، برود.

وی گفت:‌ براساس این بسته جدید، پیش بینی شده که اگر شرکت‌های هواپیمایی علاقه‌مند باشند از هواپیمای جدید استفاده کنند قطعا نرخ هواپیماهای جدید و خدمات آن‌ها می‌تواند متناسب با قیمت متنوع باشد. البته این به صورت طرح مطرح است و پس از بررسی و عبور از مجاری قانونی اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ تلاش خواهیم کرد که شرکت‌های هواپیمایی امکان خرید هواپیماهای جدید را داشته باشند.

 

 

    نظرات