397 کیلومتر شبکه فرسوده برق در کردستان اصلاح شد

397 کیلومتر شبکه فرسوده برق در کردستان اصلاح شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هیوا لهونیان" اظهار داشت: اصلاح و بهینه‌سازی در دو سال اخیر جمعا 692 دستگاه پست توزیع هوایی و زمینی در کردستان بازسازی و در مجموع ۳۱۰ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه‌های فرسوده استان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: اصلاح و بازسازی 34 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و 166 کیلومتر شبکه فشار ضعیف، از جمله اقدامات انجام شده توسط این شرکت در سال ۹۸ بوده است.

وی در ادامه به ۱۹۳ میلیارد ریال هزینه برای اصلاح شبکه فرسوده در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال98 (تعداد 478) دستگاه پست توزیع هوایی و زمینی اصلاح شد که نسبت به سال 97 (123 درصد) رشد داشته است.

لهونیان در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۷ هم تعداد 214 دستگاه پست توزیع زمینی و هوایی اصلاح شد، اظهار کرد: در این مدت 49 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و 148 کیلومتر شبکه فشار ضعیف اصلاح و بازسازی شده است.

وی در پایان با بیان اینکه اصلاح شبکه توزیع برق با هدف استانداردسازی شبکه، کاهش سرقت، ایجاد مبلمان شهری، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش مخاطرات ایمنی و برق گرفتگی انجام می‌شود، یادآور شد: سال ۹۷ در مجموع ۱۱۷ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه‌های فرسوده برق استان هزینه شده است.

در حال حاضر شرکت توزیع نیروی برق کردستان بیش از 661 هزار مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی، کشاورزی، تجاری و عمومی دارد و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار جمعیت این استان به شبکه سراسری برق متصل و از نعمت برق برخوردار هستند و در سال جاری نیز برق‌رسانی به تعدادی از روستاهای زیر 5 خانوار در دستور کار قرار دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات