حذف یک‌ شرط از مسکن‌مهر

حذف یک‌ شرط از مسکن‌مهر

http://www.bananews.ir/واحدهای مسکونی‌مهر علاوه بر سرپرست خانوار به زنان عضو تعاونی‌ها نیز تعلق می‌گیرد

اعمال شرایط ۴گانه برای ثبت‌نام و تحویل یک واحد مسکونی‌مهر به هر خانوار، در تهران با حذف یک شرط تعدیل شد تا «متقاضیان زن» که پیش‌تر از سوی تعاونی‌های مسکن‌مهر، واجد شرایط شناخته شده بودند بتوانند در آستانه تحویل واحدها، مالکیت قطعی را به نام خود احراز کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در حالی‌که طبق ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مسکن، واحدهای مسکونی مهر فقط به سرپرست خانوار یا زنان بدون سرپرست تعلق می‌گیرد، اما در برخی شهرهای جدید اطراف تهران، از زنان دارای سرپرست نیز به عنوان واجدین شرایط واگذاری این واحدها ثبت‌نام شده، طوری‌که هفته گذشته بعد از اطلاع مسوولان وزارت راه‌وشهرسازی از قرارداشتن متقاضیان زن دارای همسر، در لیست تحویل واحدها، با ارسال پیامک از آنها خواسته شد همسران‌شان را برای صدور سند محضری معرفی کنند. اما در پی صدور این فراخوان و دلایلی که ثبت‌نامی‌ها درباره علت عدم تمایل به معرفی همسر –سرپرست خانوار- اعلام کردند، وزارت راه‌وشهرسازی با دستور موردی، مجوز واگذاری مسکن‌مهر به زنان متقاضی را صادر کرد. متقاضیان زنی که هم‌اکنون در لیست تحویل واحدها قرار دارند از آنجا که شاغل هستند با آورده نقدی خودشان و بدون کمک همسر، شرایط دریافت این آپارتمان‌ها شده‌اند، به این ترتیب حدود هزار نفر از زنان متاهل دارای سرپرست خانوار که کمتر از یک‌سال گذشته در قالب تعاونی مسکن اقدام به ثبت‌نام برای دریافت مسکن مهر کرده‌اند با مجوز جدید در فهرست واجدین شرایط دریافت واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس باقی می‌مانند و قرار شده که همزمان با سایر متقاضیان واحدهای مسکونی آنان نیز تحویل شود.

به گزارش بنانیوز ،حسین رادمحمدی، عضو هیات‌مدیره شهر جدید پردیس در این باره به دنیای‌اقتصاد گفت: با بخشنامه جدیدی که از طرف وزارت راه و شهرسازی به شهر جدید پردیس ارسال شده است، زنان متاهل دارای سرپرست که متقاضی مسکن مهر بوده‌اند در فهرست سایر متقاضیان واجد شرایط قرار گرفته‌اند. همچنین مدیر‌عامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز در این باره  اعلام کرد: واگذاری مسکن مهر به حدود هزار نفر از زنان دارای سرپرست به معنای تغییر در متن قانون نیست و شرط سرپرست خانوار همچنان به قوت خود باقی است. جمشید نورصالحی افزود: اصلاحیه وزارتخانه که در قالب بخشنامه به پردیس ابلاغ شده تنها برای رفع مورد اخیر بوده و تغییر ایجاد شده سراسری نیست.

 

 

    نظرات