60 كيلومتر توسعه و اصلاح شبكه انتقال آب، برنامه امسال آبفای شیراز

60 كيلومتر توسعه و اصلاح شبكه انتقال آب، برنامه امسال آبفای شیراز

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهمن بهروزی" در جلسه‌ای که با حضور معاونان و مدیران آبفای شیراز با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از معاونان این شرکت به‌ صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به مقایسه عملکرد سال 98 و برنامه‌های سال 99 پرداخت و افزود: 66 كيلومتر احداث، توسعه و اصلاح شبكه و خطوط انتقال آب، 20 هزار مترمكعب مخازن در دست‌ساخت، تجهیز پنج حلقه چاه و در نهایت 21 هزار و 592 فقره انشعاب واگذارشده آب از اقدامات انجام شده در سال 98 است.
وی با اشاره به وضعیت پروژه‌های بخش فاضلاب تصریح کرد: 117 کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب در سال 98 انجام شد که در سال جهش تولید 120 کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب در برنامه است، همچنین در سال گذشته 29 هزار و 422 فقره انشعاب فاضلاب واگذار شد که پیش‌بینی برای سال جاری 45 هزار فقره است.
این مقام مسئول ابراز داشت: از اهم پروژه‌های شرکت در سال جهش تولید افتتاح و وارد مدار شدن واحد اول تصفیه‌خانه شرق صدرا، بخش لجن تصفیه‌خانه شماره 2 شیراز و خط انتقال آب دوکوهک به معالی آباد است. تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا با ظرفیت 13 هزار مترمکعب در روز جمعیت 78 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
مدیرعامل آبفای شیراز با اشاره به پیشرفت فیزیکی 53 درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا گفت: ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا از سال 1394 شروع‌شده و با تأمین اعتبار موردنیاز در سال جهش تولید به بهره‌برداری خواهد رسید.
بهروزی اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شيراز 97.30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با ظرفیت 100 هزار مترمکعب در روز جمعیتی بالغ‌بر 600 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی از اجرای خط انتقال آب حدفاصل مخزن دوکوهک تا پل معالی آباد از سال گذشته خبر داد و گفت: پروژه خط انتقال (GRP 600) با 16 کیلومتر احداث، 23 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و جزو پروژه‌های سال 99 آبفای شیراز است که به بهره‌برداری خواهد رسید.
بهروزی تصریح کرد: با احتساب 141 چاه در مدار بهره‌برداری و 39 فقره چاه آماده به کار برای تامین آب مردم شیرازمجموعا 180 فقره چاه فعال خواهیم داشت.
مدیرعامل آبفای شیراز در ادامه  گفت: برنامه حفر و تجهیز هفت حلقه چاه در سال جاری که تا کنون 2 حلقه حفاری شده، اجرای خطوط جمع‌آوری چاه‌ها به طول 10 کیلومتر، شروع عملیات اجرایی خط انتقال از مخزن دوکوهک تا پل معالی آباد با امکان افزایش ظرفیت 600 لیتر برثانیه و بهسازي و ارتقای چهار ايستگاه پمپاژ به ظرفیت 200 لیتر بر ثانیه از برنامه‌ها و راهبردهای شرکت برای دوره گرما و اوج مصرف است.
وی افزود: مهندسي مجدد و نوسازي تجهيزات تعداد 18 حلقه چاه (از مهرماه 98) و بازيابي ظرفيت توليد به ميزان 190 ليتر بر ثانيه و همچنين برنامه‌ريزي جهت بازيابي ظرفيت به ميزان تقريبي 60 ليتر بر ثانيه در ارديبهشت و نيمه اول خرداد ماه 1399 انجام شده و ادامه خواهد داشت.
بهروزی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح‌های مصوب مقابله با تنش آبی اشاره و خاطرنشان کرد: مطالعه بازسازي خط انتقال، احداث و توسعه خطوط انتقال آب، احداث و راه‌اندازی ايستگاه پمپاژ، ساخت مخزن که مطالعات آن انجام و بررسی‌شده است، همچنین بازسازي خط انتقال، اجراي خط انتقال آب چاه، بازسازي مخزن، اجراي خط انتقال آب چاه و اجرا و تكميل پهنه‌بندی از عناوين طرح‌های پايداري كمي و كيفي بخش آب شرکت آب و فاضلاب شیراز است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات