خودروهای فرسوده عامل مهم آلودگی استان همدان

خودروهای فرسوده عامل مهم آلودگی استان همدان

محسن جعفری نژاد در اولین جلسه کارگروه مقابله با آلودگی هوا اظهار داشت: بالا بودن تعداد خودروهای فرسوده در استان و فراهم نبودن شرایط تولید خودروهایی با شرایط یورو ۴ و ۵ در کشور زمینه تشدید آلودگی شده است.
وی تاکید کرد: خارج کردن خودروها از چرخه حمل و نقل و جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده برای پیشگیری از ایجاد آلودگی باید در اولویت قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان در ادامه افزود: استفاده ناوگان اتوبوسرانی از نفت و گاز یورو چهار از مصوبه های جلسه قبل بود که طبق گزارش شهرداری و شرکت توزیع سوخت، شهرداری جایگاه سوخت به طور کامل آماده کرده و ۶  نازل در این جایگاه پیش بینی شده و تنها قرارداد باید با شرکت سوخت منعقد شود.
جعفری نژاد با بیان اینکه به تازگی انتقال ایستگاه پایش کیفی هوای همدان به محل جدید در بیمارستان بعثت صورت گرفته است ادامه داد: این ایستگاه در محل جدید نیازمند خط تلفن، اینترنت و برق است که این زمینه ها مهیا شده با این وجود نیازمند تامین برق پایدار هستیم.
وی افزود: این ایستگاه به محل جامع تری منتقل شده و به راحتی و به صورت شفاف می توان آلودگی را رصد و در صورت نیاز برای تعطیلی مدارس تصمیم گیری کرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات