نخستین شرکت ایرانی مورد تایید مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری دریا ثبت شد

نخستین شرکت ایرانی مورد تایید مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری دریا ثبت شد

ضیاء‌الدین الماسی در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص ثبت نخستین شرکت ایرانی در فهرست مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا اظهار کرد: یکی از پروتکل‌های کنوانسیون کویت همکاری منطقه‌ای جهت مقابله با آلودگی‌های نفتی و سایر مواد در شرایط اضطراری است که با همکاری کشورهای منطقه خلیج فارس و دریای عمان منجر به ایجاد «مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا (MEMAC) » شد.

وی با اشاره به این مطلب که مقر اصلی این مرکز در کشور بحرین است، گفت: مهم‌ترین وظیفه این مرکز این است که وقوع آلودگی‌های نفتی و سایر مواد در منطقه خلیج فارس و دریای عمان را اطلاع رسانی کند و در صورتی‌که کشوری از کشورهای عضو این مرکز به هر دلیلی نیاز به کمک داشتند به آن کشور کمک می‌کنند.

مدیرکل دفتر بررسی و مقابله با آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: این مرکز همواره فهرستی از شرکت‌های فعال در این حوزه را در اختیار کشورهای عضو قرار می‌دهد تا از خدمات آنها استفاده کنند.

الماسی تصریح کرد: از سال ۹۸ با پیگیری‌های مستمر این دفتر یکی از شرکت‌های توانمند ایرانی به  «مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا (MEMAC) » معرفی و با تایید آن برای اولین بار نام یک شرکت ایرانی در لیست این مرکز ثبت شد.

وی در پایان از شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه‌های نفتی خواست تا  برای همکاری با MEMAC با مراجعه به دفتر بررسی و مقابله با آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست درخواست همکاری خود را ارائه دهند تا روند معرفی آنها نیز از طریق این دفتر به MEMAC صورت پذیرد.


لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات